Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Półkolonie w gminie Strzegom

Niedziela, 17 lipca 2016, 16:11
Autor: red
Strzegom: Półkolonie w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom wraz ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Psychologów zorganizowała półkolonię dla dzieci i młodzieży ze swojego terenu, dofinansowując powyższe zadanie w kwocie 18665,40 zł.

Akcją objęto 90 uczniów z trzech szkół: PSP nr 3, PSP w Goczałkowie, PSP Jaroszowie. Dla wielu dzieci była to jedyna, podczas tych wakacji, forma aktywnego wypoczynku.

Półkolonie rozpoczęły się 4 lipca i trwały do 14 lipca. Dzieci brały udział w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień, korzystały z kąpieli wodnych, uczestniczyły w wycieczkach pieszych na terenie Strzegomia, podczas których mogły jeszcze raz przyjrzeć się zabytkom naszego pięknego miasta i prześledzić ich bogatą historię. Nasi podopieczni uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych i rekreacyjnych: turniejach piłki nożnej, siatkowej, grach i zabawach integracyjnych, konkursach plastycznych.

W trakcie półkolonii odbyły się trzy wycieczki. Uczestnicy brali udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, zwiedzili muzeum "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu oraz rywalizowali w turnieju sportowym na kręgielni w Jaworze. W ostatnim dniu półkolonii dzieci poszły do SCK na projekcję filmu pt. "Daleko na północy".

Codziennie, po zajęciach, wszystkie dzieci korzystały z posiłków obiadowych, a w trakcie zajęć z bułek przekazanych przez Piekarnię FSB w Strzegomiu.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania Władzom Miasta, dyrektorowi PSP Nr 3 w Strzegomiu p. Agnieszce Łukaszonek, dyrektorowi Piekarni FSB w Strzegomiu p. Waldemarowi Topolskiemu oraz dyrektorowi OSIR p. Grzegorzowi Luszawskiemu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group