Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Półkolonie zakończone

Środa, 28 lipca 2021, 7:04
Aktualizacja: 12:06
Autor: red
Strzegom: Półkolonie zakończone
Fot. UM Strzegom
Uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć półkolonii letniej organizowanej przez Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom działające w PSP 3 w Strzegomiu.

Dzieci mogły skorzystać z kąpieli słonecznych i wodnych na basenie letnim w Strzegomiu, miały także możliwość obejrzenia seansu filmowego w SCK pt.„ Lucka”. Na terenie szkoły zostały dla nich przeprowadzone przez animatora kreatywne warsztaty – dzieci samodzielne wykonywały ozdoby techniką decoupage. Niezwykle atrakcyjne okazały się wycieczki. Był to wyjazd do mini zoo w Łącznej, gdzie uczestnicy mieli możliwość obserwacji zwierząt na wolnych wybiegach , mogli bezpośrednio obcować z lemurami, które wzbudziły ogromne zainteresowanie i zachwyt. Dzieci bawiły się w parku rozrywki miasteczka westernowego w Ścięgnach. Mogły sprawdzić swoje umiejętności, m.in. strzelając z łuku, rzucając podkowami, wspinając się na pal męczarni.

Skorzystały także z przejażdżek konnych. Kolejny dzień przyniósł nowe doświadczenia w Ośrodku Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące mieszkańców lasów i rzek Dolnego Śląska. Uczestnicy mieli także możliwość samodzielnego wykonania papieru czerpanego. W trakcie półkolonii dbano o kondycję fizyczną uczestników, brali oni udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne, m.in. „Trzymaj formę – nie tyj”, w trakcie których uczniowie uświadomili sobie znaczenie aktywności fizycznej i jej wpływ na zdrowie psychiczne. Obejrzeli wybrane bajki terapeutyczne dotyczące rozpoznawania zagrożeń i towarzyszących im emocji. Zostali zapoznani z metodami walki ze złością i agresją - „Wielka burza w szklance wody”. Tworzyli także kodeks dobrego kumpla. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy różnymi technikami samodzielnie zdobili koszulki, które zabrali na pamiątkę do domów, otrzymali także drobne upominki. Półkolonia została zorganizowana dzięki środkom finansowym przyznanym przez burmistrza Strzegomia, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group