Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Półmaraton odwołany

Poniedziałek, 26 października 2020, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: red
Świdnica: Półmaraton odwołany
Fot. organizatorzy
Z uwagi na liczne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa jak również dynamiczny wzrost liczby wykrytych infekcji, Fundacja WROACTIV po konsultacji ze współorganizatorami podjęła decyzję o odwołaniu tegorocznego 6. RST PÓŁMARATONU ŚWIDNICKIEGO.

Poniżej stanowisko Fundacji

Drogie Biegaczki, Drodzy Biegacze!
Przyjaciele !
Z nieukrywanym żalem ODWOŁUJEMY 6.RST Półmaraton Świdnicki. Nie odbędzie się też bieg dla dzieci "Zanim dorosnę do maratonu". Podejmujemy decyzję szczególnie trudną, ponieważ podobnie jak Wy, mamy to w krwioobiegu. BIEGANIE - radosne, swobodne, pełne pasji, ambitne, które w jego najbardziej wartościowym wydaniu, tym razem nie możemy Wam zapewnić. Kiedy pracując już nad przeprowadzeniem zawodów, w upływie letnich miesięcy, upatrywaliśmy realnej nadziei na możliwość zaproszenia Państwa do rywalizacji w naszym półmaratonie. Niestety zaczęły napływać coraz mniej optymistyczne informacje. Niezrażeni, zadeklarowaliście udział w biegu bardzo licznie i zdecydowanie. Chcieliście tu być. A My chcieliśmy Was zobaczyć "na żywo", zdeterminowanych i gotowych na biegowe wyzwania. To był najważniejszy argument dla naszych organizacyjnych działań.
Do wczoraj zabiegaliśmy o ten fundament sportowej normalności, jaki daje wspólny udział w zawodach, w tym tak mocno niezależnym od nas, nieprzyjaznym czasie. Dzisiaj, biorąc pod uwagę wzrost wykrytych infekcji, rosnące poczucie zagrożenia epidemiologicznego i nadchodzące kolejne ograniczenia, "składamy broń".

To wyłącznie na nas ciąży odpowiedzialność za to, aby impreza mogła się odbyć bezpiecznie i w granicach obowiązujących przepisów. I dziś prawo nam tego nie zakazuje - to fakt, ale mnoży obowiązki, którym formalnie i organizacyjnie nie będziemy w stanie podołać.

Bezpieczeństwo, do pewnego momentu, byliśmy w stanie zapewnić - reorganizując pracę biura, szatni i depozytu oraz punktów nawadniania, dzieląc Was na grupy startowe, odseparowane oprócz fizycznego dystansu również precyzyjnie wyliczoną różnicą czasową na linii startu. Wszystkie te zabiegi dawały, wydaje się, wystarczającą gwarancję. Ale w tej chwili to już zbyt mało.
Z pokorą opuszczamy głowy pozostając z bardzo liczną, mimo trudności, wierną grupą gotowych do pomocy Wam wolontariuszy, współorganizatorów i współpracowników z przygotowanym niemal na 100 %, sprzętem, rzeczami do pakietów i z poczuciem nadaremnie wykonanej przez ostatnie kilka miesięcy pracy, której nie możemy dokończyć.

Neutralizowaliśmy przez ten czas piętrzące się przeciwności, dlatego ze zrozumieniem przyjmiemy też Wasz żal i rozgoryczenie, licząc jednak na wyrozumiałość.
Nie obawiajcie się o poniesione przez Was koszty wpisowego. W najbliższych dniach zaproponujemy korzystne, wariantowe rozwiązanie tej kwestii.

I jeszcze prośba. Potraktujcie tegoroczną sytuację jako swoistą "stopklatkę". Kiedy w przyszłym roku taśma filmu ponownie ruszy, spotkamy się licznie na starcie 6.RST Półmaratonu Świdnickiego, głęboko w to wierzymy.

Danuta Pilarz-Małkiewicz
Fundacja WROACTIV

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group