Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Półmaraton Wałbrzyski coraz bliżej

Wtorek, 1 lipca 2014, 10:53
Aktualizacja: 10:54
Autor: PAW
Wałbrzych: Półmaraton Wałbrzyski coraz bliżej
Fot. PAW
Tegoroczny jubileuszowy 15. Półmaraton Wałbrzyski odbędzie się 24 sierpnia. Wiemy już, że podczas losowania nagród będzie można wygrać samochód Toyota Aygo.

15. Toyota Półmaraton Wałbrzych odbędzie się 24 sierpnia 2014 roku. W ubiegłym roku w biegu uczestniczyło około 1200 startujących i organizatorzy liczą, że w tej edycji frekwencja jeszcze się zwiększy. W ramach zawodów zostaną zorganizowane biegi na 7 i 21 km. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu, w którym nagrodą główną będzie samochód Toyota Aygo. Losowanie odbędzie się 24 sierpnia na wałbrzyskim Rynku. Warto dodać, że od tego roku bieg zalicza się do Korony Polskich Półmaratonów.

- Jedni startują, by zaliczyć kolejną imprezę, a inni stawiają sobie ambitne cele i chcą walczyć o wygraną – mówi Mariusz Gawlik. – Trasa zostanie poprowadzona ulicami Śródmieścia i na pewno jest wymagająca, ale ma na celu pokazanie piękna naszego miasta.

W Wałbrzychu od dłuższego czasu jest prowadzona akcja „Biegaj – Zapobiegaj”, która ma na celu przygotowanie amatorów do startu w zawodach.
- Co sobotę spotykamy się, by potrenować i zainteresowanie taką formą treningów jest duże – tłumaczy wałbrzyski olimpijczyk Roman Magdziarczyk.

Weteran tras biegowych Witold Radke podkreśla tymczasem, że poziom wałbrzyskiego Półmaratonu idzie w górę i jest on już w tej chwili w drugiej dziesiątce Półmaratonów organizowanych w Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zawodników w nim startujących. W tym roku dodatkową atrakcją dla startujących będzie możliwość wygrania w losowaniu Toyoty Aygo. Szansę na wygraną będzie miał każdy z biegaczy, który ukończy zawody.
– Promocja zdrowia ma dla nas olbrzymie znaczenie i stąd uczestniczymy w wielu inicjatywach związanych ze sportem i zdrowym trybem życia-mówi Grzegorz Górski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group