Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/region: Polna Droga i Sprzymierzeńców do remontu

Środa, 15 lutego 2012, 14:19
Aktualizacja: 14:22
Autor: red
Świdnica/region: Polna Droga i Sprzymierzeńców do remontu
Fot. użyczone
Zarząd województwa wybrał dziś kolejne inwestycje drogowe, które mają szansę na dofinansowanie z funduszy unijnych. Wśród nich dwie świdnickie ulice.

Wartość wsparcia, o jakie wnioskowały na ten cel dolnośląskie samorządy, sześciokrotnie przekroczyła dostępną pulę. Spośród 29 przedsięwzięć drogowych, które ostatecznie z pozytywnym wynikiem przeszły pierwszy etap selekcji, zarząd wyłonił 9 propozycji.

Prawie 45 milionów złotych, bo tyle wynosi pula przeznaczona tym razem na dotacje, to kwota przeznaczona m.in. na budowę lub przebudowę obwodnic miejscowości i poprawę szlaków tranzytowych prowadzących przez miasta, a także na budowę i modernizację połączeń z głównymi drogami krajowymi.

O wyborze danej propozycji decydowały dwa kryteria: pilność inwestycji i jej znaczenie dla równomiernego rozwoju regionu. Za te dwa kryteria można było otrzymać od 2 do 30 punktów – inwestycje, które wybrał zarząd, uzyskały co najmniej 16 punktów. Kluczowa okazała się lokalizacja planowanych dróg. Ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi obecnie inwestycje głównie w północnej części województwa, zarząd zdecydował, że dofinansuje poprawę połączeń drogowych na południu regionu, „poniżej” autostrady A4 i drogi A18. Wśród wybranych propozycji znalazły się drogi w Jeleniej Górze, Karpaczu, Wałbrzychu, Bielawie, Świdnicy, Zgorzelcu, Ząbkowicach Śląskich, Wleniu i Osiecznicy (krótkie opisy inwestycji poniżej).
Kolejnym etapem w staraniach o pieniądze z Unii będzie zaproszenie dziewięciu wybranych projektodawców do składania właściwych wniosków o dofinansowanie, zawierających już pełną dokumentację każdej inwestycji. Na pierwszym etapie wystarczyło złożyć dokumenty w wersji uproszczonej. Taka dwufazowa procedura związana jest prowadzona po to, by nie narażać nikogo na niepotrzebne koszty w przypadku, gdyby jego projekt miał być ostatecznie odrzucony.

Ostatnim etapem będzie przyznanie dofinansowania przez zarząd województwa. Należy podkreślić, że nie wszyscy wnioskodawcy, którzy dostaną zaproszenie do złożenia pełnej dokumentacji i zostaną pozytywnie ocenieni, otrzymają dofinansowanie. Inwestycje, które trafią na listę rezerwową, mają jednak szansę na wsparcie, jeśli pojawią się dodatkowe pieniądze.

Przebudowa ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców w Świdnicy - Etap I wraz z przebudową wiaduktu kolejowego (wnioskodawca miasto Świdnica) - ma na celu usprawnienie obejścia centrum Świdnicy, gdzie występuje duże natężenie ruchu i poprawi połączenie z droga krajową nr 35

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group