Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polna Droga pod kontrolą

Poniedziałek, 23 października 2023, 7:22
Aktualizacja: 11:23
Autor: red
Świdnica: Polna Droga pod kontrolą
Fot. KPP Świdnica
W minioną sobotę policjanci Wydziału Drogowego świdnickiej komendy dbając o porządek i bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili kolejne działania pn „Modliszówka” mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne min. za przekroczenie norm hałasu.

W większości przypadków przyczyną zdarzeń drogowych jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy oprócz bieżących działań na drogach, przeprowadzali kolejne już wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w rejonie Polnej Drogi w Świdnicy i w rejonie Modliszowa.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i ujawnili 33 wykroczenia głównie dotyczyły niestosowania się do ograniczeń prędkości czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Kontrolowane w trakcie sobotnich działań samochody były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W 4 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych z powodu przekroczenia norm hałasu ( 3 przypadki) oraz z powodu brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Mundurowi zapowiadają kolejne, podobne działania, a wszystko po to by na drogach było bezpiecznie.

Świdniccy policjanci zapraszają także wszystkich zainteresowanych na debatę pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się już w dniu 24 października 2023 roku o godz. 17:30 w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 47.

Głównym tematem debaty będzie bezpieczeństwo mieszkańców ul. Polna Droga w Świdnicy oraz ulic przyległych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group