Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce/Tworzyjanów: Polonez uderzył w PKS, dwie osoby ranne

Czwartek, 23 września 2010, 17:00
Aktualizacja: Piątek, 24 września 2010, 5:33
Autor: KO
Strzelce/Tworzyjanów: Polonez uderzył w PKS, dwie osoby ranne
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Polonez na numerach spoza naszego powiatu uderzył czołowo w autobus świdnickiego PKS–u, który wiózł pracowników LG. Nikomu z dwudziestu osób jadących autobusem nic się nie stało, gorzej z parą jadącą osobówką.

Rannych ratowały dwa zespoły świdnickiego pogotowia. Na miejscu była też załoga Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy i strażacy-ochotnicy z Marcinowic i z Tworzyjanowa. Akcją strażaków dowodził aspirant Stanisław Dziubaty, który dzisiejszy dzień zapamięta na długo. O godz. 8.00 jutro rano kończy służbę i odchodzi na emeryturę. – Musieliśmy wydobyć dwie osoby poszkodowane z samochodu za pomocą sprzętu hydraulicznego – mówi aspirant Dziubaty.

Do wypadku doszło ok. godz. 15 między Strzelcami a Tworzyjanowem. Autobus PKS jechał w stronę Świdnicy, natomiast polonez – w stronę Wrocławia.

Przy pasie w kierunku Świdnicy widać ślady autobusu, który poboczem próbował się ratować przed uderzeniem. Na próżno. W wyniku zderzenia polonez wylądował na dachu. Kierował nim osiemdziedziesięciojednoletni Stanisław P. Mężczyzna został odwieziony do szpitala, ma rozległe obrażenia ogólne: klatki piersiowej, głowy, kończyn. Jechała z nim jako pasażerka młoda kobieta, która była w takim szoku, że ratownicy nie mogli od niej się niczego dowiedzieć, na razie została zakwalifikowana jako „nn”. Pasażerka ma obrażenia głowy, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz film:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group