Czytających: 1700

III-liga piłkarska: Polonia kończy sezon, zwycięsko

Środa, 8 czerwca 2011, 20:36
Aktualizacja: 20:44
Piłkarze Polonii Świdnica bardzo efektownie zakończyli III–ligowy sezon pokonując 4:2 wyżej notowaną Polonię Trzebnica.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli rywale, ale ich ataki były rozbijane przez biało-zieloną defensywę. Kiedy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, w 45 min stojącego w naszej bramce Stitou pokonał z rzutu wolnego jeden z piłkarzy przyjezdnych. Po zmianie stron na boisku dzielili i rządzili już tylko podopieczni Przemysława Malczyka. Od pierwszych minut drugiej odsłony zamknęli rywali na ich własnej połowie, atakując coraz groźniej. Do remisu doprowadził Filipczak, wykorzystując znakomite dogranie od Szuby. Na 2:1 Polonistów wyprowadził Patryk Salamon strzelając bramkę z połowy boiska, futbolówka odbiła się od śliskiej po lekkim deszczu murawy i przelobowała bezradnego golkipera gości. Kolejne trafienia zanotowali Miętkiewicz i Goździejewski. Przyjezdni byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką w ostatnich sekundach meczu. Polonia Świdnica wygrała 4:2 i wywalczyła siódme miejsce na zakończenie sezonu III-ligi.

Polonia Świdnica – Polonia Trzebnica 4:2 (0:1)

Polonia Ś: Stitou, Maziarz, Bielski, P. Salamon, Smoczyk, Szuba, Filipczak, Balicki, Śmiałowski, Miętkiewicz, Goździejewski oraz M. Salamon, Pierzga, Marszałek, Morawski