Czytających: 1453

Świdnica: Polonia lepsza od Victorii

Niedziela, 19 lipca 2015, 11:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2015, 14:33
W kolejnym meczu kontrolnym III–ligowa Polonia/Stal Świdnica pokonała 3–1 Victorię Świebodzice.

Polonia/Stal zaprezentowała się w tym meczu znacznie lepiej niż w konfrontacji z I-ligowym Dolcanem Ząbki.

W pierwszej połowie mecz był wyrównanym widowiskiem, a obie ekipy grały z dużym zaangażowaniem. W Polonii/Stali sprawdzany był Rafał Kohut, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy MKS-u Oława, a także 19-letni pomocnik Śląska Wrocław. W Victorii też zaprezentowała się grupa testowanych zawodników. Zresztą jak podaje strona internetowa klubu ze Świebodzic, Victoria dokonała bardzo znaczących wzmocnień i będzie zdecydowanym faworytem w walce o IV ligę. Do Victorii trafił Marcin Jaskółowski z MKS-u Szczawno Zdrój, Marcin Folc z Górnika Wałbrzych (mający za sobą grę w ekstraklasie), Wojciech Błażyński z Olimpii Kamienna Góra, Marcin Traczykowski z AKS-u Strzegom, Dominik Dudek ze Zdroju Jedlina Zdrój. W tym spotkaniu zagrali też Gawlik i Borek. W sparingu dla Polonii/Stali trafiali Tarnov z rzutu karnego oraz w drugiej połowie Jaros i Tobiasz, a honorowy gol dla Victorii był dziełem Słapka.

Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice 3:1 (1:1)

Polonia-Stal: Stitou – Skrypak, Salamon, Chrapek, Truszczyński - Ł. Kot, Gładysz, Szuba, Kukla - Tarnov, Kohut oraz Wajdzik, Sowa, Marszałek, Sudoł, Kozaczenko, Jaros, Borowy, Komidaj, testowany, Tobiasz, Mi. Morawski

Victoria: Gawlik – Rosicki, Błaszczak, Jędrasiewicz, Sadowski - Słapek, Drąg, Borek, Traczykowski - Bałut, Folc oraz Meges, Borgoń, Struski.