Czytających: 1512

Wałbrzych: Polonia postawiła II–ligowcowi trudne warunki

Czwartek, 30 stycznia 2014, 23:00
Aktualizacja: 23:04
Piłkarze Polonii Świdnica w swoim drugim spotkaniu kontrolnym zmierzyli się ze spadkowiczem z I–ligi, a obecnie czwartą siłą tabeli II–ligi zachodniej Wartą Poznań. Świdniczanie walczyli dzielnie, mieli swoje szanse na zdobycie bramki, niestety zeszli z boiska pokonani przegrywając nieznacznie 0:1.

Pierwszą groźną akcję stworzyła w tym pojedynku III-ligowa Polonia, Kopernicki otrzymał piłkę w polu karnym, zdecydował się na strzał, ale lepszy okazał się w tej sytuacji stojący między poznańskimi słupkami Beser. Następnie gra przeniosła się w okolice środka pola. Faworyzowana Warta mająca w szeregach tak znane nazwiska jak choćby Maciej Scherfchen, czy Grzegorz Rasiak długo nie mogła znaleźć recepty na sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy biało-zielonych. Jedyny gol padł w 20. minucie meczu, kiedy to precyzyjnym lobem z 18 metrów popisał się Ciarkowski. Do końca starcia świdniczanie walczyli o zdobycie wyrównującej bramki, niestety się nie udało. Swoich kolejnych szans szukał aktywny Kopernicki, najlepszą niestety zmarnował w 67. minucie, kiedy to w pojedynku jeden na jednego z golkiperem Warty uderzył minimalnie nad poprzeczką. Rywale mieli chrapkę na drugą bramkę, ale nie byli w stanie na poważnie zagrozić bramce Wójcika, który w drugiej połowie zastąpił Stitou. Polonia przegrała po dobrym meczu z czołową ekipą II-ligi zachodniej 0:1.

Warta Poznań – Polonia Świdnica 1:0 (1:0)