Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 21 lutego 2012, 19:53
Aktualizacja: 20:06
Autor: Smerni
Kiedy w potyczce spotykają się drużyny z trzeciej i pierwszej ligi faworyt najczęściej jest tylko jeden, jednak nieliczna publiczność zebrana na sztucznym boisku przy ulicy Śląskiej spodziewała się dużo lepszej postawy swoich pupili. Po słabym meczu Polonia przegrała z szesnastym zespołem zaplecza Ekstraklasy 0:5.

Już od początku meczu było wiadomo, że Polonistów czeka ciężka przeprawa. Rywale byli o wiele szybsi i dużo lepiej rozgrywali piłkę, swoją przewagę goście udokumentowali w 8. minucie, gdy Pierzga nie obronił strzału z linii pola karnego w wykonaniu Wacławczyka. Po 27 minutach było 2:0, po faulu Laty w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Janus. Od tego momentu polkowiczanie grali głównie z kontry. W 37. minucie bardzo dobrej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Śmiałowski, który nie strzelił w sytuacji sam na sam. 8 minut później swoją szansę zmarnował Goździejewski trafiając w słupek.

Po wznowieniu gry na kolejne bramki wystarczyło poczekać ledwie 10 minut. Kolejne dwa trafienia dołożyli Podstawek i Piątkowski. Najpierw skutecznie piękną, zespołową akcją, a później lobując naszego bramkarza Stitou. Strzelanina została zakończona w 87. minucie, kiedy to strzałem z dziewiątego metra bramkę zdobył Piątkowski. Polonia ostatecznie uległa KS-owi Polkowice 0:5

Polonia Świdnica – KS Polkowice 0:5 (0:2)
Polonia: I. Pierzga, Szewczak, Lato, P. Salamon, Bielski, Furmankiewicz, Goździejewski, Szuba, Śmiałowski, Łagiewka, Stachyra oraz Stitou, N. Pierzga, Morawski, Madziała, Miętkiewicz, M. Salamon