Świdnica: Polonia/Sparta lepsza od Prochowiczanki

Sobota, 6 lutego 2010, 14:03
Aktualizacja: 15:58
Autor: JaR
W czwartym tej zimy spotkaniu sparingowym Polonia/Sparta Świdnica odniosła pierwsze zwycięstwo. W sobotę pokonała na własnym obiekcie czwartoligową Prochowiczankę 2:1 (1:1).

Bramki dla drużyny Marcina Cilińskiego strzelali: Krzysztof Goździejewski w 28 i Maciej Udod w 90. minucie gry. Gola dla gości zdobył Jacek Kanas w 31. minucie.
Na tle zespołu z dolnych rejonów IV ligi świdniczanie zaprezentowali się poprawnie. Szwankowała przede wszystkim skuteczność, bo zwycięstwo mogło i powinno być dużo bardziej okazałe. Ostatecznie skończyło się tylko na dwóch zdobytych bramkach. Przy pierwszej ładną asystę zaliczył Sebastian Burda. Po kilkudziesięciometrowym podaniu Goździejewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Prochowiczanki. Minął go i strzelił do pustej bramki. W samej końcówce do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki najwyżej wyskoczył Maciej Udod i strzałem głową ustalił wynik meczu.
Udod jest zawodnikiem Górnika Wałbrzych. W Polonii/Sparcie przebywa na testach. Jest graczem bardzo uniwersalnym. Choć nominalnie jest napastnikiem, w spotkaniu z Prochowiczanką dobrze radził sobie na pozycji ofensywnego lewego pomocnika.
Trzech zawodników Polonii/Sparty zeszło z boiska z powodu urazów. W pierwszej połowie: Mirosław Marszałek (lekkie naciągnięcie mięśnia w nodze), a w drugiej Michał Błaszczyk (ból ręki) i Jacek Niewiadomski (uderzenie w prawą kostkę).
Polonia/Sparta: Wójcik (65 Hruszowiec) - Niewiadomski (68 Furmankiewicz), Mirosław Marszałek (20 Borys), Błaszczyk (60 Surnik), Surnik (46 Udod), Filipczak, Fojna, Goździejewski, Kardela (70 Patryk Marszałek), Burda, Urban (65 Olszewski).