Świdnica: Polonia/Sparta Świdnica – Sędzia Główny 3–2

Niedziela, 1 listopada 2009, 19:18
Aktualizacja: 19:45
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Cenne zwycięstwo piłkarzy Polonii/Sparty Świdnica.

3 karne, w tym jeden, który zadecydował o całym wyniku, w ostatnich sekundach meczu i fantastyczna oprawa przygotowana przez kibiców. To można było zobaczyć podczas trzecioligowego meczu pomiędzy Polonią/Spartą Świdnica a Chrobrym Głogów. Obydwie drużyny aspirują do gry w drugiej lidze i każdej bardzo zależało na 3 punktach.

Wynik otworzył w 19 minucie Marcin Józefowicz. Na 2-0 dla Polonii/Sparty podwyższył ten sam zawodnik, w 36 minucie celnym strzałem głową zaskoczył bramkarza Chrobrego. Asystę przy tej bramce zaliczył Dariusz Filipczak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0 dla świdniczan i nikt nie przypuszczał, że druga część meczu okaże się thrillerem, w którym główną role zagra sędzia.

W 63 minucie meczu żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Goździejewski za próbę wymuszenia rzutu karnego, faul był ewidentny, ponieważ zawodnik Chrobrego Głogów zamiast trafić w piłkę, trafił w nogi Goździejewskiego. W 73 minucie po faulu w polu karnym Damiana Wójcika na Konradzie Węglarzu sędzia decyduje się odgwizdać rzut karny. Z jedenastu metrów trafia kapitan Chrobrego Głogów, lecz, co ciekawe, przed oddaniem strzału zatrzymuje się, co jest zabronione i sędzia powinien powtórzyć strzał. 2:1 dla Polonii/Sparty.

Po niecałych 3 minutach sędzia dopatruje się kolejnego rzekomego faula, teraz na Kozłowskim. Rzut karny na bramkę zamienia Węglarz, jest remis 2-2. Mecz zaczyna się jakby od początku: piłkarze z Głogowa nabierają wiatru w żagle i coraz agresywniej atakują bramkę świdniczan. W 90 minucie w polu karnym Chrobrego Głogów pada na murawę Marcin Józefowicz, lecz sędzia uznaje, że faula nie było, mimo tego, że zawodnik zwija się z bólu i nie może wstać o własnych siłach.

W ostatnich sekundach meczu w polu karnym Chrobrego faulowany jest Dariusz Filipczak. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i nie daje szans bramkarzowi Głogowa, Zarembie. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem świdniczan: 3-2. W tabeli rozgrywek z 34 punktami prowadzi Górnik Wałbrzych, drugie miejsce zajmuje Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie z 31 punktami. Polonia/Sparta Świdnica z 30 oczkami jest trzecia.

Składy obu drużyn:
Polonia/Sparta Świdnica: Damian Wójcik - Maciej Bielski, Piotr Galuś, Tomasz Twardawa, Przemysław Kotlarz - Jacek Fojna, Piotr Woźniak, Dariusz Filipczak, Krzysztof Goździejewski - Marcin Józefowicz, Tomasz Urban (87 Bartosz Surnik).

Chrobry Głogów : Łukasz Zaremba - Jarosław Mikutel, Piotr Błauciak (76 Marek Jabłoński), Krzysztof Kotlarski, Mariusz Wolbaum, Krystian Kowalski, Mateusz Herbuś, Paweł Woźniak, Adam Filbier (62 Marek Gródecki), Michał Bukraba (46 Igor Bykanov), Konrad Węglarz.

Zapraszamy na obszerną fotorelację z meczu.