Czytających: 1685

Świdnica: Polonia/Sparta vs gwiazdy polskiej ligi 4:2

Piątek, 1 stycznia 2010, 21:42
Aktualizacja: Sobota, 3 lipca 2010, 21:43
Zwycięstwem świdnickich piłkarzy zakończył się pokazowy mecz pomiędzy zespołem Polonii/Sparty, a prowadzoną przez Janusza Wójcika reprezentacją polskich gwiazd.

Pomimo towarzyskiego charakteru konfrontacji oba zespoły pragnęły szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Po końcowym gwizdku górą byli jednak świdniczanie, którzy przy okazji spotkania obchodzili 5-lecie powstania klubu.

Kiedy w 30. minucie meczu wychowanek Polonii Rafał Tragarz wyprowadził zespół gwiazd na prowadzenie nie zanosiło się na tak pewne zwycięstwo świdniczan prowadzonych przez Macieja Jaworskiego. Minutę później wyrównanie gospodarzom dał jednak Krzysztof Goździejewski. Drugą część gry gracze Polonii/Sparty rozpoczęli od mocnego uderzenia, w 67. minucie po golach Wojciecha Szuby, Michała Morawskiego i Filipa Lisowskiego prowadzili już 4:1. Straty zmniejszył jeszcze kolejny wychowanek Polonii Świdnica Remigiusz Jezierski doprowadzają do wyniku 4:2, ale gwiazdy nie były już w stanie odpowiedzieć kolejnymi bramkami.

Poniżej składy obu ekip:

Polonia/Sparta: Hruszowiec - M. Salamon, Kaszuba, P. Salamon, Bodnar, Goździejewski, Szczur, Miętkiewicz, Szuba, Hajłasz, Olszewski. oraz Bęc, Morawski, Masny, Partyka, Lisowski, Surnik, Kiełbowicz.

Gwiazdy: Jaskółowski, Lato, Romaniuk, T. Hajto, Jezierski, Szwej, P. Juchniewicz, J. Juchniewicz, Tragarz, Kaśków, Świerczewski, M. Hajto