Czytających: 1420

Świdnica: Polonia Środa Śląska pokonana

Środa, 18 lipca 2012, 21:17
Aktualizacja: 21:19
Drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym zapisali na swoim koncie piłkarze Polonii Świdnica. Podopieczni Przemysława Malczyka wygrali 2:1 z występującą na co dzień we wrocławskiej okręgówce Polonią Środa Śląska.

Od początku spotkania więcej piłką grali Poloniściczęściej goszcząc na połowie przeciwnika. W 15. minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Czernicki nie wykorzystując sytuacji jeden na jednego z bramkarzem gości. W odpowiedzi zawodnik ze Środy Śląskiej strzelił wysoko nad poprzeczką. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Mateja i Furmankiewicz, ale również nie byli w stanie znaleźć drogi do siatki. Pierwszą połowę podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sparingu z Włókniarzem Mirsk zakończyliśmy bezbramkowym remisem. Po zmianie stron biało-zieloni w końcu „zdjęli pajęczynę z siatki” przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się Borowy wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Poloniści walczyli o zdobycie drugiej bramki i ta sztuka udała im się kwadrans później, na 2:0 strzałem głową podwyższył Morawski. W 85. minucie rywale zdobyli kontraktową bramkę kończąc kontratak. Polonia Świdnica pokonała ostatecznie Polonię Środa Śląska 2:1 zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo w drugim meczu kontrolnym przed rozpoczynającym się już 4 sierpnia nowym sezonem piłkarskiej III-ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Polonia Świdnica – Polonia Środa Śląska 2:1 (0:0)

Polonia Świdnica: Pierzga (45’ Lisowski, 65’ Kot), Dec (45’ Darowski), Lato (70’ Dec), P. Salamon (70’ Piotrowski), Piotrowski (45’ Luber), Sowa (45’ Czoch), G. Furmankiewicz (45’ Pasek), Szuba (45’ Morawski), Kukla (45’ Czernicki, 55’ Rodak), Czernicki (45’ Borowy), Mateja (45’ Klimczak, 75’ W. Furmankiewicz)