Czytających: 1560

Żarów: Polonia/Stal lepsza od Zjednoczonych w Pucharze Polski

Czwartek, 24 września 2015, 16:30
Aktualizacja: 16:31
III–ligowa Polonia/Stal Świdnica pewnie pokonała IV–ligowych Zjednoczonych Żarów w meczu Pucharu Polski w piłce nożnej.

Świdniczanie byli faworytami w tym meczu i nie zawiedli, bowiem wygrali na boisku rywala 4-0.

W początkowych minutach mecz był w miarę wyrównany, bowiem na składne akcje gości, Zjednoczeni odpowiadali kontrami. W pierwszych 45 minutach, mimo okazji z obu stron, kibice goli nie zobaczyli. W drugiej odsłonie Polonia/Stal podkręciła tempo i efekty przyszły już w 50. minucie, kiedy to Skrypak po indywidualnej akcji pokonał Hruszowca. Kilka chwil później wpadł kolejny gol dla świdniczan. Tym razem na listę strzelców wpisał się Truszczyński. W 59. minucie było praktycznie po meczu, bowiem wynik na 3-0 podwyższył Tarnov. Ten sam gracz ustalił wynik spotkania w 75. minucie zdobywając kolejnego gola.

Zjednoczeni Żarów – Polonia-Stal Świdnica 0:4 (0:0)

Zjednoczeni : Hruszowiec -Drąg,Koluśniewski,Okarma,Chłopek,Kołodziej,Goździejewski,Czoch,Łagiewka,Uszczyk,Kloc

Polonia-Stal: Stitou, Kozachenko (53′ Tarnov), Marszałek, Salamon, Truszczyński, Sowa (46′ Gładysz), Szuba, Borowy, Jaros (78′ Morawski), Ł. Kot (53′ Ciuba), Skrypak (65′ Luber)