Czytających: 1736

Świdnica: Polonia Świdnica ogrywa AKS Strzegom

Sobota, 15 lutego 2014, 17:22
Aktualizacja: 17:26
Kolejne sparingowe zwycięstwo zanotowali piłkarze Polonii Świdnica. Po środowym nokaucie w starciu z Karoliną Jaworzyna Śląska (11:0), dziś podopieczni Jarosława Lato ograli 3:0 IV–ligowy AKS Strzegom.

W pierwszej części gry obserwowaliśmy w miarę wyrównane widowisko, więcej piłką starali się grać świdniczanie, jednak kilka groźnych kontrataków przeprowadzili podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego. W miarę upływu czasu przewaga biało-zielonych rosła. W 30. minucie Tobiasz był faulowany w polu karnym, a gola z jedenastu metrów zdobył Grzegorz Borowy. Tuż przed końcem pierwszych 45 minut Polonia powinna prowadzić 2:0, ale futbolówka po uderzeniu Jarosa obiła jedynie poprzeczkę. Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Chwilę po wznowieniu gry drugą bramkę dla Polonii zdobył Kopernicki, a rezultat spotkania ustalił strzałem z dystansu Fojna. Polonia Świdnica pokonała AKS Strzegom 3:0, w pełni rewanżując się rywalom za lipcową porażkę 1:3.

Polonia Świdnica – AKS Strzegom 3:0 (1:0)

Polonia: Stitou, Skrypak, Chrapek, Luber, Sz. Borowy, G. Borowy, Morawski, Kukla, Jaros, Tobiasz, Kopernicki oraz Kot, Lato, Fojna, Skowroński, Miętkiewicz

AKS: zawodnik testowany, Wiśniewski, Marszałek, Sudoł, zawodnik testowany, Chmura, Diduszko, Krzyżanowski, Buryło, Traczykowski, Dobrowolski oraz Domaradzki, Sobczak, Jaszowski, Werner