Czytających: 1857

Puchar Polski: Polonia Świdnica za burtą piłkarskiego Pucharu Polski

Niedziela, 11 marca 2012, 17:35
Aktualizacja: 18:51
Trzecia siła wałbrzyskiej klasy okręgowej Victoria Świebodzice pokonała 2:1 szóstą ekipę III–ligi dolnośląsko–lubuskiej Polonię Świdnica w spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli Poloniści obejmując w 15. minucie prowadzenie po indywidualnej akcji Śmiałowskiego. Gra przeniosła się w okolice środkowej części boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Po zmianie stron goście próbowali podwyższyć prowadzenie, jednak brakowało wykończenia. Ambitnie grający świebodziczanie zdołali doprowadzić do wyrównania w 55. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego miejscowych na szesnasty metr wybili defensorzy Polonii, tam jednak czekał Borgoń, który pewnym strzałem pokonał Pierzgę. Victoria postanowiła pójść za ciosem i 8 minut później było już 2:1, szybką kontrę gospodarzy na gola zamienił Werner. Kibice, którzy liczyli na przebudzenie III-ligowców musieli przełknąć gorzką pigułkę, Poloniści grali ospale przegrywając ostatecznie 1:2. Victoria Świebodzice po zwycięstwie z Polonią jest już w półfinale Pucharu Polski OZPN Wałbrzych.

Victoria Świebodzice – Polonia Świdnica 2:1 (0:1)

Victoria: Walusiak, Błaszczak, Gromniak, Lehner, Lewandowski, Bodio (80' Zapała), Szczepański (51' Dolecki), Borgoń, Borkowski, Traczykowski, Werner (87' Grzesiak)

Polonia: Pierzga, Luber, P. Salamon, Bielski, Lato, Szewczak, Szuba, Miętkiewicz (85’ Morawski), Goździejewski, Śmiałowski, Łagiewka