Czytających: 1551

Puchar Polski: Polonia wygrywa w Pucharze z LKS–em Bystrzyca Górna

Środa, 5 października 2011, 17:59
Aktualizacja: 18:01
Biało–zieloni pomyślnie przeszli pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Po trafieniach Tobiasza, Szewczaka i Miętkiewicza Polonia Świdnica pokonała 3:0 występujący w klasie okręgowej LKS Bystrzyca Górna.

Rywale dotrzymywali kroku Polonistom tylko w pierwszych 20-30 minutach, dopóki nie opadli z sił w walce z młodym zespołem prowadzonym przez Przemysława Malczyka. W 18. minucie gospodarze mieli rzut wolny w odległości około 18 metrów od bramki Bęca, jednak uderzenie odbiło się od świdnickiego muru. W 33. minucie było już 1:0 dla gości, po efektownej bramce Tobiasza. Świdnicki skrzydłowy dostał podanie w okolicach narożnika pola karnego i precyzyjnym strzałem w długi róg bramki nie dał szans golkiperowi miejscowych. Tuż przed przerwą swoje szanse mieli jeszcze Morawski i Szuba, ale wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron przez dłuższy czas żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Po godzinie gry tempo zaczęli jednak systematycznie podkręcać piłkarze Polonii, w 65. minucie Luber uderzał głową, jednak futbolówka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 71. minucie przed szansą stanął Szuba, jego uderzenie z dystansu było niecelne. 2 minuty później było 2:0, kontrę biało-zielonych wykończył nowy zawodnik świdnickiego zespołu Paweł Szewczak. Wynik ustalił na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Miętkiewicz, wykorzystując dogranie od Morawskiego. Polonia pewnie pokonała na wyjeździe LKS Bystrzyca Górna 3:0 awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski OZPN Wałbrzych, gdzie zmierzy się z wiceliderem klasy A – Karoliną Jaworzyna Śląska.

LKS Bystrzyca Górna – Polonia Świdnica 0:3 (0:1)

Polonia: Bęc (46’ Stitou), Chmiel, M. Salamon, Luber, Miętkiewicz, Szuba, Morawski, Czoch (60’ Szewczak), Tobiasz (80’ Krzykalski), Starczukowski (86’ Wirchniański), Hajłasz