Czytających: 1795

III-liga piłkarska: Polonia zastopowana w Gaciu

Sobota, 1 czerwca 2013, 23:08
Aktualizacja: 23:11
Nie udało się piłkarzom Polonii Świdnica odnieść czwartego ligowego zwycięstwa z rzędu. Podopieczni Damiana Błaszczyka przegrali na wyjeździe z wyżej notowaną Foto–Higieną Gać 1:2.

Początek meczu należał do rywali, którzy już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Z około 25 metrów od bramki Wierzbickiego na strzał zdecydował się Jaworski, a piłka na nasze szczęście odbiła się jedynie od poprzeczki. Rywale grali wysokim pressingiem stwarzając sobie kolejne okazje. W 10. minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy, futbolówka wylądowała pod nogami Sorbiana, ten zdecydował się na strzał, jednak jego próba została zablokowana. Kilka minut później mogło, a nawet powinno być 1:0 dla Foto-Higieny, ale znów uratowała nas poprzeczka. Tym razem blisko zdobycia bramki był Boczarski. Powoli do głosu dochodzili biało-zieloni, zza szesnastki próbowali uderzać Szymon Borowy i Kukla, ale pewnie interweniował Mazur. W 29. minucie to jednak miejscowi wyszli na prowadzenie. Na dziewiątym metrze piłkę otrzymał Budny i pewnym uderzeniem pokonał Wierzbickiego. Im bliżej końca pierwszej odsłony tym rosła przewaga Polonii. W 37. minucie na strzał z wnętrza pola karnego zdecydował się Kopernicki, ale skończyło się na rzucie rożnym. Kilka minut później Mazur popisał się świetną interwencją broniąc z trudem uderzenie Laty. Golkipera Foto-Higieny do sporego wysiłku zmusił też Skrypak, ale wynik nie uległ zmianie. Polonia przegrywała do przerwy 0:1.

Druga połowa rozgrywana była już nieco w wolniejszym tempie. Po godzinie gry tempo podkręcili świdniczanie i wydawało się, że wyrównanie to może być tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego. Nieporozumienie naszych obrońców wykorzystał Florek, który przejął piłkę w środku pola, wbiegł w pole karne i pokonał Wierzbickiego. To była 69. minuta pojedynku. Nasi piłkarze nie złożyli broni i powalczyli jeszcze o korzystny rezultat. W 82. minucie daleko na połowę przeciwnika zapuścił się Lato, wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem zdobył pierwszego gola dla Polonii. Podopieczni trenera Błaszczyka walczyli o wyrównanie, najlepszą sytuację ku temu miał Szuba. Nasz pomocnik w 93. minucie był wykonawcą rzutu wolnego lecz strzelił tylko w bramkarza. Foto-Higiena pokonała ostatecznie Polonię Świdnica 2:1.

Foto-Higiena Gać – Polonia Świdnica 2:1 (1:0)

Polonia: Wierzbicki, Lato, Chrapek, Luber, Skrypak (62’ Miętkiewicz), Sz. Borowy (75’ Pietrzykowski), G. Borowy, Szuba, Fojna, Kukla (59’ Jaros), Kopernicki (67’ Kopernicki)