Czytających: 1404

Puchar Polski: Polonia zdemolowała Spartę

Środa, 18 września 2013, 23:50
Aktualizacja: 23:51
Piłkarze Polonii, a także wszyscy fani biało–zielonych nie spodziewali się z pewnością tak łatwej przeprawy w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Świdnicki III–ligowiec rozbił na wyjeździe występującą w klasie okręgowej Spartę Ziębice aż 12:1!

Jak się okazało na finiszu mecz ustalony został już w 10. minucie. Wychodzący na czystą pozycje Miętkiewicz został pociągnięty za koszulkę przez rywala, a sędzia wskazał na jedenasty metr pokazując do tego czerwoną kartkę dla obrońcy Sparty. Chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Borowy i było 1:0. Ten sam zawodnik zdobył kolejne dwa trafienia dla biało-zielonych kompletując klasycznego hat-tricka. Do końca pierwszej połowy naszym zawodnikom jeszcze trzykrotnie udało się trafić do sieci, a na listę strzelców wpisali się: Miętkiewicz, Osienienko i Mateusz Salamon. Rywale zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem i po 45 minutach mieliśmy 6:1 dla gości. Po zmianie stron podopieczni Damiana Błaszczyka zdobyli jeszcze sześć goli. Po dwa padły łupem Jarosa i Kwita, po jednej bramce zdobyli Miętkiewicz i Pietrzykowski. Polonia Świdnica pokonała Spartę Ziębice 12:1 i w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzy się z ligowym rywalem Bielawianką Bielawa, która wygrała 3:2 z Kryształem Stronie Śląskie.

Sparta Ziębice – Polonia Świdnica 1:12 (1:6)

Bramki dla Polonii: G. Borowy (3), Miętkiewicz (2), Jaros (2), Kwit (2), Osienienko, M. Salamon, Pietrzykowski

Polonia: Bęc, Pietrzykowski, Chrapek, P. Salamon, Sz. Borowy, G. Borowy, M. Salamon, Miętkiewicz, Jaros, Osienienko, Kwit