Czytających: 1957

Puchar Polski: Polonia–Stal Świdnica w półfinale Pucharu Polski OZPN Wałbrzych

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 19:41
Aktualizacja: 21:45
Piłkarze III–ligowej Polonii–Stali Świdnica wykonali kolejny krok ku obronie Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Ubiegłoroczni triumfatorzy rozgrywek wyeliminowali w środę Zjednoczonych Żarów i są już w najlepszej czwórce obok Lechii Dzierżoniów, Bielawianki Bielawa i Czarnych Wałbrzych.

W pierwszej części gry świdniczanie posiadali wyraźną inicjatywę i charakteryzowali się większą kulturą gry od IV-ligowych Zjednoczonych Żarów. Gospodarze odgryzali się nielicznymi kontrami, czy uderzeniami z rzutów wolnych, ale to było za mało. W 13. minucie mogło być już 1:0 dla Polonii-Stali, lecz Iegor Tarnov uderzył z kilku metrów minimalnie niecelnie. Co się odwlecze to jednak nie uciecze, 3 minuty później nasz kapitan Grzegorz Borowy skutecznie zamknął dośrodkowanie z prawej strony pokonując Marcina Hruszowca i wyprowadzając gości na prowadzenie. Do przerwy mogliśmy zdobyć jeszcze kilka bramek i zamknąć temat awansu do kolejnej rundy, ale raziliśmy potworną nieskutecznością. W dobrych sytuacjach znaleźli się m.in. Grzegorz Borowy, Mateusz Jaros, czy Patryk Salamon - w rezultacie wynik nie uległ jednak zmianie i do szatni schodziliśmy z zaledwie jednobramkową zaliczką.

Drugie 45 minut miejscowi rozpoczęli z większym animuszem aniżeli miało to miejsce w pierwszej odsłonie. Niestety niedługo trzeba było czekać na efekty. W 53. minucie Adam Łagiewka instynktownie uderzył z 12 metrów tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Amina Stitou i zrobiło się po 1. Biało-zieloni ruszyli do ataku, ale przez długi czas nie byliśmy w stanie przeprowadzić tej decydującej akcji. Blisko drugiej bramki był Grzegorz Borowy, ale zmierzającą do bramki piłkę wybił żarowski obrońca. W końcu nasz kapitan dopiął swego w 79. minucie, kiedy to zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym Zjednoczonych, pakując piłkę do sieci obok interweniującego bramkarza rywali. Rezultat spotkania ustalił kilka minut później Iegor Tarnov kończąc bardzo dobre dogranie od Mateusza Jarosa. Podopieczni Marcina Morawskiego ograli lokalnego rywala - Zjednoczonych Żarów 3:1 i są już w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. W pierwszej drużynie zadebiutował w tym starciu 19-letni Michał Rosiak zastępując w końcówce meczu Jana Rytko.

Zjednoczeni Żarów - Polonia-Stal Świdnica 1:3 (0:1)

Polonia-Stal: Stitou, Pankowski (62' Luber), Salamon, Sudoł, Kozachenko, Rytko (89' Rosiak), Truszczyński, Tarnov (88' Gładysz), Jaros, Sz. Borowy (62' Kukla), G. Borowy