Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Polsko– Czeskie ABC za nami

Czwartek, 15 grudnia 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: red
Gmina Świdnica: Polsko– Czeskie ABC za nami
Fot. użyczone
"Polsko – Czeskie ABC" w Mokrzeszowie dobiegło końca. Nie przeminą jednak wspomnienia i przyjaźnie, które narodziły się między sąsiadami z tych krajów.

Projekt którego realizacja była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości 10.180,71 Euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013, Oś priorytetowa 3. Wspieranie współpracy społeczności lokalnych, Dziedzina wsparcia 3.3 Fundusz Mikroprojektów, realizowany był przez Szkołę Podstawową w Mokrzeszowie w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Lužanach.

Projektem zostali objęci uczniowie w wieku 8-12 lat wraz z nauczycielami – opiekunami. Głównym celem projektu było zwiększenie wiedzy o kraju i regionie partnera, nauka języka czeskiego, jak również wzajemne poznanie, nawiązanie kontaktów i przyjaźni oraz integracja uczniów i nauczycieli partnerskich szkół z Polski i Czech. Założony cel został osiągnięty przede wszystkim dzięki organizacji spotkań partnerskich po obu stronach granicy, które pozwoliły na zaangażowanie uczestników projektu we wspólne działania jak np. warsztaty językowe, plastyczne czy taneczne, wycieczki oraz gry i zabawy integracyjne.

Warto podkreślić, że projekt „Polsko-Czeskie ABC” dostarczył wszystkim uczestnikom wiele emocji i stał się pretekstem do wymiany pozytywnych doświadczeń, zawiązania przyjaźni oraz dalszej współpracy między szkołami w Lużanach i Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group