Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Polsko–niemiecka wymiana szkolna

Sobota, 4 listopada 2017, 9:38
Autor: red
Pszenno: Polsko–niemiecka wymiana szkolna
Fot. Gmina Świdnica
Kolejny raz uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie biorą udział w wymianie polsko–niemieckiej z miastem partnerskim Gminy Świdnica – Lampertheim.

Uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się 30.10.2017 roku na terenie Fundacji „Krzyżowa” i będą tam gościć do 3.11.2017r. Podczas pobytu młodzieży zaplanowano szereg ciekawych spotkań jak i wycieczek. Nie bez powodu miejscem spotkań młodych ludzi jest Krzyżowa. To właśnie tam 12 listopada 1989 roku miała miejsce Msza Pojednania – symbol i początek nowego rozdziału oraz współpracy między obydwoma krajami. Również Ojciec Jezuita Alfred Delp, który jest honorowym obywatelem miasta Lampertheim, był jednym z działaczy antyhitlerowskiego ruchu „Kręgu z Krzyżowej”.
- Ciągłe rozmowy, wymiana poglądów, opowiadanie o swojej kulturze – tak właśnie wygląda czas wolny 30 osobowej grupy u której nawet bariera językowa nie sprawia problemu. Każdy się rozumie a nawet jeśli popełniają błędy językowe obracają to w żart lub zwyczajnie pokazują o co im chodzi. Wszyscy jesteśmy tacy sami, różni nas jedynie język ojczysty – mówiła opiekunka grupy p. Izabela.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group