Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Półtora tysiąca podpisów w obronie szpitala

Czwartek, 14 kwietnia 2011, 9:47
Aktualizacja: 13:42
Autor: KO
Świdnica: Półtora tysiąca podpisów w obronie szpitala
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Społeczny Komitet Obrony Szpitala już działa pełną parą, zbiera podpisy za utrzymaniem publicznej formy Latawca. – Myślimy, że uda nam się zebrać podpisy pięćdziesięciu procent społeczeństwa – powiedziała na wczorajszym spotkaniu Elżbieta Pieprz, przewodnicząca świdnickiego zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Już udało się komitetowi, powołanemu 4 kwietnia, zebrać półtora tysiąca podpisów. Na wczorajszym spotkaniu w auli dawnej Szkoły Podstawowej nr 10 pielęgniarki, położne i związkowcy z Sierpnia 80 spotkali się z mieszkańcami. Znów do Świdnicy przyjechał Bogusław Ziętek, przewodniczący Polskiej Partii Pracy Sierpień 80.

- Jest rzeczą niedopuszczalną, aby starostwo kosztem szpitala łatało swój dług, do którego się przyznaje: 57 milionów złotych - grzmiał z mównicy przewodniczący Polskiej Partii Pracy. - Powiat nie może kosztem pacjentów naprawiać swoich błędów z przeszłości.

O tym, że niezbędne jest, aby szpital wciąż był publiczny, mówiły m.in. Ewa Kowalska, pielęgniarka i przewodnicząca Stowarzyszenia na Recz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a także pani Róża - pacjentka chora na stomię. – Nie możemy wybierać gorszego zła niż teraz mamy - mówiła pani Róża.

Wypowiedział się też radny miejski, Adam Markiewicz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Mówicie tu państwo o tym, e to rada powiatu podejmie decyzję w sprawie szpitala, a trzeba przypomnieć, że to rada miejska podjęła decyzję o budowie Latawca - mówił radny Markiewicz.

Na sali byli też radni powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości. - My, radni PiS, jako jedyni nie wzięliśmy udziału w pracach tego zespołu - powiedziała o zespole do spraw zbadania zasadności przekształcenia szpitala radna Barbara Burak.

***
Więcej na ten temat:

* Społeczny Komitet Obrony Szpitala będzie zbierał podpisy przeciw przekształceniu Latawca, wtorek, 5 kwietnia, godz. 11.15: Uspokajający ton władz powiatu nie działa kojąco na świdnickie pielęgniarki. – Wcale nie czujemy się uspokojone, tym bardziej, że powiat chce teraz emitować obligacje – mówi Elżbieta Pieprz, przewodnicząca świdnickiego zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. To bowiem oznacza, że powiat ma poważne problemy finansowe.
* Pielęgniarki i położne: jesteśmy przeciw pracom zespołu do spraw przekształcania Latawca, środa, 30 marca, godz. 8.28: Pielęgniarki i położne pytały, na jakiej podstawie w ogóle powiat zabiera się tak wcześnie za ten temat. – Lepiej rozmawiać wcześniej niż później – odparł dyrektor Latawca, doktor Jacek Domejko. Doktor Mariusz Leszczyński, ordynator oddziału dziecięcego w Latawcu, powiedział z kolei, że powołanie zespołu badającego zasadność przekształcenia szpitala przy niekompletnej informacji medialnej wprowadziło spore zamieszanie.
* Latawiec do przekształcenia? Odcinek pierwszy, środa, 23 marca 2011, 19:48: Pierwsze spotkanie specjalnego zespołu badającego, czy Latawiec należy komercjalizować, za nami. – Czeka nas półroczna, roczna praca – zapowiedział starosta Zygmunt Worsa. Kolejny odcinek po Wielkanocy.
* Świdnickie pielęgniarki jadą na Wiejską, wtorek, 22 marca 2011, godz. 5.45: Świdnickie pielęgniarki wiedzą, że gdyby im przyszło protestować w obronie formy prawnej szpitala Latawiec, inne siostry z różnych stron kraju wsparłyby je.
* Debata w sprawie Latawca: komercjalizacja to prywatyzacja, a szpital to trochę prywatny folwark, środa, 16 marca 2011, godz. 17.17: – Absolutnie nie możemy się z tym zgodzić, aby doprowadzić do komercjalizacji, bo to jest prywatyzacja szpitala, a prywatyzacja służby zdrowia to katastrofa dla tego kraju – powiedział w Świdnicy Bogusław Ziętek, szef Polskiej Partii Pracy. – W wyniku tych przekształceń ludzie umierają!
* PiS z pielęgniarkami i Sierpniem 80 przeciwko prywatyzacji Latawca, sobota, 12 marca 2011, godz. 11.06: „Los szpitala w Twoich rękach” – czytamy na ulotce, którą firmują radni miejscy Robert Garstecki i Wojciech Kielka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Sierpień 80.
* Zespół do spraw zasadności przekształcenia Latawca w spółkę powołany, środa, 9 marca 2011, godz. 16.52: Czy opłaca się świdnicki szpital przekształcić w spółkę prawa handlowego? Sprawdzi to specjalny zespół powołany przez zarząd powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group