Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pomagają dzieciom

Środa, 26 lutego 2020, 11:20
Autor: red
Żarów: Pomagają dzieciom
Fot. UM Żarów
Uczniowie Zespołu Szkół w Żarowie pomagają potrzebującym dzieciom.

Ponad 300 złotych w groszach zebrali uczniowie żarowskiego Zespołu Szkół w ramach XX edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra Grosza", która organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji, dzieciom z instytucjonalnej lub rodzinnej pieczy zastępczej.
- Pomagamy spełniać marzenia. Zebrane grosze nie tylko wspierają zainteresowania i talenty dzieci z całej Polski, ale również umożliwiają prowadzenie Specjalistycznych Ośrodków „PORT”. To tam dzieci mogą otrzymać wsparcie i pomoc. Wolontariusze zbierali grosze wśród swoich kolegów i nauczycieli podczas różnych okazji. Jedną z nich były Mikołajki w naszej szkole. Uczniom udało się zebrać 310 złotych w groszówkach. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie - mówi Kinga Bujak z Zespołu Szkół w Żarowie.

W zbiórkę groszy chętnie włączyli się także wychowawcy klas, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół. Uczniowie już dziś zapowiadają, że zaczynają gromadzenie grosików na kolejną edycję akcji. Liczą, że może w przyszłym roku uda się ustanowić nowy rekord szkoły. Trzymamy za nich kciuki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group