Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Pomagają zwierzętom

Czwartek, 19 listopada 2020, 11:10
Autor: red
Pszenno: Pomagają zwierzętom
Fot. Gmina Świdnica
Dzielenie się tym co mamy to dobry nawyk – pomagamy psiakom ze schroniska, mówią rodzice wraz z dziećmi i gronem pedagogicznym z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Zima to czas wyjątkowo trudny dla wszystkich, którzy borykają się z brakiem dachu nad głową. Niskie temperatury doskwierają nie tylko nam ludziom, ale także zwierzętom. Przedszkole w Pszennie wspiera różne akcje charytatywne, by pomóc potrzebujących.
- Tegoroczne przygotowania do zimy rozpoczynamy od akcji pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Świdnicy. Zbieramy karmę suchą i mokrą, przysmaki oraz wszystko to co nadaje się na legowiska (stare koce, ręczniki itp.), aby nasi mali przyjaciele mieli pełne brzuszki i aby ciepło było im w nóżki – mówi Paulina Socha-Żuk.

Otwórzmy nasze serca i włączmy się do akcji!

Dzięki takim akcjom uczymy dzieci odpowiedzialności i wrażliwości. Uczymy, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Akcja pomocy porzuconym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką mogą włączyć się małe dzieci. Przez pomaganie możemy zaszczepić w nich takie wzorce jak: humanitaryzm, altruizm, wrażliwość, które z pewnością zaowocują w przyszłości – podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Wszystkie przyniesione rzeczy prosimy wkładać do skrzyni wystawionej przed przedszkolem. Wszystkim dobroczyńcom – rodzicom, dzieciom i pracownikom Przedszkola Bajkowa Dolinka w Pszennie, którzy przyczynią się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group