Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomagamy Bogatyni

Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 17:14
Aktualizacja: 18:01
Autor: KO
Świdnica: Pomagamy Bogatyni
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zapakowany darami samochód wyjechał dziś sprzed świdnickiego magistratu. Do Bogatyni pojechały artykuły spożywcze, odzież, łopaty. Przynieśli je świdniczanie, piekarze i sklepikarze, a urzędnicy zrobili szybką zbiórkę i za datki – 957 zł – dokupili jeszcze potrzebnych rzeczy.

Kilka godzin wystarczyło, by samochód dostawczy wypełnił się darami dla powodzian z Bogatyni.

– Mieszkańcy Świdnicy jak zwykle pokazali swoją hojność. Do urzędu przychodzili świdniczanie, którzy dzielili się swoimi zakupami – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

- Dary rzeczowe przekazali również świdniccy harcerze i Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, sprzęt potrzebny w pracach porządkowych Leroy Merlin, a pastę do zębów świdnicka fabryka Colgate – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Samochód dostawczy z kierowcą dał Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy. Ok. godz. 16 wyjechał on ze Świdnicy. Ale akcja pomocy trwa. W Tesco ustawiony jest kosz, do którego można wkładać dary dla powodzian.

Zbiórka darów dla Bogatyni i okolic trwa też w Żarowie.

- Mieszkańcy Bogatyni najbardziej potrzebują wody, suchej żywności, środków czystości dlatego osoby, które chciałyby pomóc poszkodowanym proszone są o przynoszenie tych produktów od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie (ul. Armii Krajowej 54) – mówi Leszek Buchowski z żarowskiego magistratu. - Żarowski OPS uzyskał nieodpłatnie ponad to bochenków chleba, które maja być jutro zawiezione do Bogatyni.

W akcję włączyło się też Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które zbiera dary dla krwiodawców z zalanych terenów.

- W Bogatyni mamy nasz oddział terenowy. Jutro będą tam wydawane środki czystości, woda i chleb dla krwiodawców, a jeżeli coś zostanie, to będzie przekazane pozostałym mieszkańcom - mówi Teresa Kamińska z RCKiK.

Zbiórka darów dla mieszkańców Bogatyni, poszkodowanych w wyniku powodzi, trwa też w biurach poselskich poseł Anny Zalewskiej w Wałbrzychu, Świdnicy, Dzierżoniowie i Świebodzicach.

- Dary można przynosić codziennie, od poniedziałku do czwartku, w godz. od 10.00 do 17.00. Prosimy o przynoszenie środków czystości, koców, wody mineralnej i suchej żywności. W piątek zebrane dary zostaną przekazane powodzianom – mówi Łukasz Apołenis, asystent parlamentarzystki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group