Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pomnik odsłonięty

Środa, 2 listopada 2022, 7:14
Autor: red
Strzegom: Pomnik odsłonięty
Fot. UM Strzegom
W niedzielę 30 października br. w Strzegomiu odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość dot. odsłonięcia Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz nadania imienia Skweru Marii i Lecha Kaczyńskich.

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się w samo południe od odprawienia patriotycznej mszy św. w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Po zakończeniu nabożeństwa korowód wyruszył w kierunku skweru. Tam miały miejsce okolicznościowe przemówienia, "Apel Pamięci", akt poświęcenia pomnika, złożenie wiązanek i kwiatów.

W uroczystości wzięli udział m.in.: minister Michał Dworczyk, wiceminister klimatu i środowiska - Ireneusz Zyska, europoseł Anna Zalewska, poseł na Sejm RP Marek Dyduch, wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa, wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko i biskup pomocniczy diecezji świdnickiej - ks. bp Adam Bałabuch.

Rangę uroczystości podniosła obecność Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Kompanii Honorowej 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia z pocztem sztandarowym i wielu służb mundurowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group