Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pomoc dla 6 rodzin

Niedziela, 3 stycznia 2021, 9:25
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pomoc dla 6 rodzin
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Dołożyli cegiełkę, by pomóc potrzebującym.

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia władze gminy, radni, kierownicy jednostek organizacyjnych zbierają między sobą środki na wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców. Coroczna zbiórka pieniędzy na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Jaworzynie Śląskiej.

Zasada jest prosta. Każdy dokłada cegiełkę od siebie, a uzbierana kwota dzielona jest pomiędzy tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia uzbierano 3 tys. złotych. - Zebrane środki przekazano sześciu rodzinom. W pięciu przypadkach pomoc trafiła do dzieci, w jednym – do dorosłego. To osoby z głębokimi niepełnosprawnościami, wymagające systematycznej rehabilitacji i leczenia, co pociąga za sobą znaczne koszty – informuje Joanna Bytniewska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej.

W środę 23 grudnia wszystkim osobom objętym pomocą przekazano gotówkę. Każdej osobie, po 500 zł z przeznaczeniem na opłacenie dalszej rehabilitacji i leczenia.

W tegorocznej zbiórce wzięli udział:
- radni: Katarzyna Chmielowiec, Barbara Chromy, Adriana Kotów-Jędras, Marian Gawron, Sebastian Grajaszek, Wiesław Dybeł, Romuald Madaj, Artur Nazimek, Arkadiusz Stelmach, Sylwester Terpic
- szefowie jednostek organizacyjnych: Małgorzata Adamowicz, Sylwester Bartczak, Joanna Bytniewska, Jadwiga Chrobak, Łukasz Kwadrans, Maciej Plencler, Krzysztof Sołtys, Adrian Szewczyk, Roman Wizner
- władze gminy – burmistrz oraz zastępca burmistrza

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group