Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomoc dla Hospicjum

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 11:01
Autor: red
Świdnica: Pomoc dla Hospicjum
Fot. organizatorzy
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy od wielu lat pomaga osobom w terminalnych fazach ciężkich chorób.

Także w tym trudnym roku, mimo pandemii i związanych z nią licznych utrudnień, Towarzystwo nie zamierza ograniczyć swojej szlachetnej misji. Ruszyła wirtualna akcja „Pola Nadziei” połączona ze zbiórką datków, licytacją, a także wyzwaniem dla zdrowia.
- Jest mi niezmiernie miło patronować temu wydarzeniu. Realizacja celów takich jak uwrażliwianie młodych ludzi na niesienie pomocy chorym, zasługuje na szczególną uwagę i wyróżnienie. Pokazanie potrzeby niesienia rzeczonej pomocy jest dla mnie niezwykle ważne. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Świdnica do udziału w Polach Nadziei” – zachęca wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

„Żonkilowe Pola Nadziei” to doroczne przedsięwzięcie, polegające na zasadzeniu kwiatów wspólnie z uczniami szkół podstawowych i przedszkoli, po to, by zebrać je w kwietniu i rozdawać podczas kwesty. Obowiązujące obostrzenia jednak uniemożliwiły taki przebieg akcji. Dlatego w tym roku całość przeniesiona została do Internetu.

W jaki sposób możemy pomóc?

- wpłacając datki poprzez platformę pomagamy.pl
- biorąc udział w zaplanowanej na maj 2021 licytacji fantów przekazanych przez osoby prywatne, firmy, instytucje
- przekazując 1% podatku (KRS – 0000004973)

Zebrane środki przekazane zostaną na bieżące potrzeby Hospicjum - wynagrodzenia personelu medycznego, paliwo, zakup nowego sprzętu.

Zachęcamy do śledzenia specjalnego profilu akcji na facebooku, gdzie poza informacjami o kolejnych działaniach organizatorów, można także wziąć udział w „Wyzwaniu dla Zdrowia”.

„Wyzwanie dla Zdrowia” to codziennie zadania do wykonania. Każde z nich – jak zapewniają organizatorzy – może pomóc w zadbaniu o witalność, dobre samopoczucie i spokój duszy. Zadania przygotowują ekspertki, zaproszone przez Hospicjum do współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group