Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czernica: Pomoc dla pogorzelców

Piątek, 26 lutego 2021, 15:14
Autor: red
Czernica: Pomoc dla pogorzelców
Fot. UM Żarów
W grudniu 2020r. wskutek pożaru budynku wielorodzinnego w Czernicy (gmina Dobromierz) dwie rodziny straciły dach nad głową i prawie cały dobytek życia.

Wszystko działo się na oczach dzieci, którym żywioł zniszczył rodzinny dom. Nikt w pożarze nie ucierpiał, ale budynek został poważnie zniszczony. Spaleniu uległ dach oraz poddasze.

W celu wsparcia poszkodowanych mieszkańców w wyniku pożaru zorganizowana została zbiórka pieniędzy na odbudowę budynku. Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy pod hasłem „Pomóżmy odbudować spalony rodzinny dom”. Do tej pory udało się uzbierać ponad 130 tysięcy złotych.

- Chcemy pomóc człowiekowi, który całym sercem od lat działa na rzecz drugiego człowieka. Ciepły, miły i oddany. Zawsze gotowy do niesienia pomocy. On sam nigdy nie prosił o pomoc. Chcemy pomóc sąsiedniej rodzinie, która także ucierpiała. Wójtowi Gminy Mściwojów Mariuszowi Forysiowi oraz sąsiedniej rodzinie spalił się dom, reszta została zalana. Strażacy zrobili wszystko co w mogli. Prosimy każdego kto chce i może o pomoc w odbudowie domu – piszą w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl jej organizatorzy.

Pogorzelcy potrzebują pomocy. Każdy z nas również może wesprzeć poszkodowane rodziny.

- Głęboko wierzę w siłę i życzliwość dobrych ludzi, którzy wyciągają swoją pomocną dłoń w stronę tych najbardziej potrzebujących. Mieszkańcy gminy Żarów wielokrotnie udowadniali, że mają wielkie serca. Każdy chętny może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc rodzinom, które ucierpiały podczas pożaru – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Na temat udzielenia pomocy pogorzelcom z Czernicy obradowali także radni podczas posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego w dniu 18 lutego 2021r. Radni ustalili zgodnie, że informacja o prowadzonej zbiórce na portalu zrzutka.pl zostanie udostępniona na stronie internetowej UM w Żarowie, Gazecie Żarowskiej oraz Facebooku Gmina Żarów. Tak, aby mogła dotrzeć do największej grupy odbiorców. Ponadto, komunikat taki zostanie również przekazany radnym na najbliższym posiedzeniu wszystkich stałych komisji Rady Miejskiej w Żarowie.

Aby wesprzeć pogorzelców z sąsiedniej gminy Dobromierz wystarczy wejść na portal zrzutka.pl „Pomóżmy odbudować spalony rodzinny dom” i wpłacić datek na ten cel. Bezpośredni link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pdm923

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group