Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomoc dla pracowników firmy Gryphon

Sobota, 18 stycznia 2014, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red.
Świdnica: Pomoc dla pracowników firmy Gryphon
Fot. archiwum
Ponad 50 pracowników firmy Gryphon i Porta skorzystało w piątek, 17 stycznia z pomocy radcy prawnego Urzędu Miejskiego oraz przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. To kolejne spotkanie, w tym tygodniu, które poprzedziły niedawne zgłoszenia pracowników, że w firmie dzieje się źle.

W poniedziałek jedna z pracownic spółki spotkała się z wiceprezydentem, a we wtorek zorganizowane zostało spotkanie z udziałem większej liczby pracowników, dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego oraz przedstawicieli Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, na której terenie działa zakład.

Najważniejsza okazała się kwestia pomocy prawnej i ta w piątek została pracownikom udzielona. Głównym problemem pracowników jest fakt, że nie otrzymali świadectw pracy, co nie pozwala im na otrzymanie zasiłku dla bezrobotnych. Drugim problemem jest niepewność w otrzymaniu zaległego wynagrodzenia.

Wielu pracowników korzystając ze wskazówek radcy prawnego i specjalistów inspekcji pracy podjęło decyzję o złożeniu pozwu do sądu pracy w sprawie zaległego wynagrodzenia oraz będą uzupełniać swoje wypowiedzenia o zapis żądania wydania świadectwa pracy.

Swoje wsparcie obiecała również posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która w piątek spotkała się z pracownikami.

Także w piątek, 17 stycznia odbyło się spotkanie Prezydenta Świdnicy z prezesem firmy Gryphon. Do spotkania doszło niezwłocznie, po tym, jak prezydent uzyskał informację o problemach pracowników. Po spotkaniu z prezydentem prezes firmy Gryphon oświadczył, że priorytetowo potraktuje sprawy pracowników.

Równocześnie do powyższych działań w ostatnich dniach prezydent Wojciech Murdzek przekonuje innych inwestorów, którzy działają w strefie, a zatrudniają nowe osoby, by skorzystali w pierwszej kolejności – przede wszystkim – właśnie z pracowników firm Porta i Gryphon.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group