Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomoc dla przedsiębiorców

Czwartek, 26 listopada 2020, 15:26
Autor: red
Świdnica: Pomoc dla przedsiębiorców
Fot. UM Świdnica
Świdniccy przedsiębiorcy mierzący się z drugą falą pandemii, nadal mogą liczyć na wsparcie miasta, które kontynuuje działania pomocowe.

Te podmioty, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji mogą składać wnioski o udzielenie ulgi w podatku od nieruchomości, a także starać się o rozłożenie na raty, odroczenie zaległości lub umorzenie czynszu najmu gminnych lokali użytkowych. Łączna kwota pomocy wyniosła już do tej pory ponad 316 tys. zł.

Składanie wniosków o udzielanie ulg zarówno w spłacie należności cywilnoprawnych, jak i dotyczących zobowiązań podatkowych, spowodowanych epidemią koronawirusa, powinno dotyczyć kolejnych miesięcy następujących po 13 marca br.

- Każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie. W przypadku gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna, mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia – dodaje Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego.

Udzielenie ulgi w spłacie zobowiązań nastąpi w ramach pomocy de minimis, dlatego niezbędne jest dostarczenie wymaganych dokumentów dotyczących pomocy publicznej. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach BiP Urzędu Miejskiego:

http://bip.swidnica.nv.pl/swidnica,m,11948,ulgi-rozlozenie-na-raty-odroczenie-terminu-platnosci-umorzenie.html
http://bip.swidnica.nv.pl/swidnica,m,11998,ulgi-lokale-uzytkowe-i-mieszkalne.html
Wniosek z wymaganymi załącznikami przedsiębiorca może złożyć:

w formie elektronicznej na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, podpisany profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym;

w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica

poprzez umieszczenie korespondencji w skrzynce podawczej zlokalizowanej przy wejściu do urzędu.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, informacje szczegółowe udzielane są pod numerami telefonów:

74/ 856 28 05 ulgi w zakresie podatku od nieruchomości, podatków od środków transportowych – osoby prawne;
tel. 74/ 856 28 99 ulgi w zakresie podatku od nieruchomości - osoby fizyczne;
tel. 74/ 856 28 79 rozkładanie na raty, odraczanie zaległości z tytułu czynszu najmu gminnych lokali użytkowych.
- Stan zagrożenia epidemicznego spowodował, że szereg przedsiębiorców z dnia na dzień początkowo ograniczyło prowadzoną przez siebie działalność, a następnie praktycznie zaprzestało jej prowadzenia. Sytuacja ta powoduje gwałtowne pogorszenie kondycji finansowej przedsiębiorców, a prowadzone przez miasto formy pomocy mają za zadanie wsparcie ich w tym trudnym okresie i pośrednio - ochronę miejsc pracy. To nie tylko ulgi i zwolnienia w spłatach należności, to także szereg działań promocyjnych jak np. akcja #KupujeLokalnie oraz #ZamawiamLokalnie czy też dedykowana grupa na portalu Facebook „Zakupy w Świdnicy”, zakładka „Świdnica na wynos” z aktualną bazą lokali gastronomicznych – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Dotychczasowe działania miasta mające na celu wspieranie lokalnego biznes w czasach pandemii COVID-19 to:

Dedykowana grupa na portalu Facebook pt. „ Zakupy w Świdnicy” licząca ponad 2900 członków. Stała się wirtualnym centrum wymiany informacji i jest możliwością zaprezentowania swoich usług i produktów.

Strona na portalu Facebook „ Świdnica Przedsiębiorcom”, która zapewnia kompleksową, bieżącą informację gospodarczą oraz wsparcie w nawiązywaniu współpracy z innymi przedsiębiorcami.

Specjalna strona internetowa „ ŚWIDNICA NA WYNOS” z aktualną bazą lokali gastronomicznych oferujących swoje usługi na wynos, wraz z godzinami otwarcia, stroną internetową i telefonem kontaktowym.

Zakładka na stronie internetowej urzędu dla przedsiębiorców „ ŚWIDNICA PRZEDSIĘBIORCOM – PAKIET POMOCOWY”, gdzie przedstawiono w sposób szczegółowy formy wsparcia biznesu wraz z załączeniem wymaganych dokumentów.

Specjalny TelePunkt informacyjny dla przedsiębiorców (tel. 74/ 856 28 91, 74/ 856 28 60, 605 762 069 i 502 431 874 w godz. 7:30 do 15:30).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group