Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomoc rodzinie i dzieciom

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 16 marca 2013, 0:28
Aktualizacja: 0:30
Autor: red.
Fot. użyczone
Rada Miejska Świebodzic przyjęła Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Świebodzice na rok 2013.

Dokument uchwalany jest co roku i wyznacza najważniejsze kierunki działań związanych z szeroko rozumianą profilaktyką. – Skupiamy się na pomocy dzieciom i rodzinie, poprzez organizację zajęć na świetlicy środowiskowej, wypoczynek letni i zimowy dla dzieci, a także poradnictwo – wyjaśnia Izabela Siekierzyńska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

Z całorocznych zajęć na świetlicy korzysta kilkadziesięcioro dzieci, OPS zapewnia także konsultacje z psychologiem, prawnikiem, pedagogiem czy specjalistą ds. uzależnień dla osób dorosłych, potrzebujących pomocy. Gmina dofinansowuje także aktywnie działający Klub Abstynenta „Odnowa”, który świadczy pomoc osobom uzależnionym od alkoholu. W ramach programu prowadzona jest także Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Klub Integracji Społecznej (w ramach którego działa m. in. łaźnia i pralnia).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group