Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pomoc w trudnym wyborze

Wtorek, 21 marca 2017, 13:18
Autor: red
Świebodzice: Pomoc w trudnym wyborze
Fot. UM Świebodzice
Ponad 300 młodych ludzi odwiedziło V Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury.

Swoją ofertę edukacyjną, a także tę związaną z doradztwem i wsparciem w zakresie planowania przyszłości, prezentowało 25 placówek z całego regionu.

Targi otworzyli wspólnie: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Grażyna Walczak.
- Dziękuje bardzo wszystkim szkołom i instytucjom, które skorzystały z naszego zaproszenia, dzięki temu ta oferta jest tak bogata, a skorzysta na tym przede wszystkim młodzież. Mam nadzieję, że wielu młodym osobom pomogą one w podjęciu ważnych decyzji, dotyczących dalszego kształcenia –podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Targi odwiedzili przede wszystkim gimnazjaliści z miasta, a także młodzież ze szkoły rolniczej w Mokrzeszowie.
- Młodzież gimnazjalna nie ma jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących swojej przyszłości, targi tego typu z pewnością mogą im pomóc chociażby w takim zakresie, że mogą poznać i porównać oferty wielu placówek – mówi Anna Maślach, dyrektor Gimnazjum Akademickiego w Świebodzicach.

Młodzież chętnie zadawała pytania, zbierała ulotki. Wśród dziewcząt dużym zainteresowaniem cieszyła się np. oferta Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku czy TEB Edukacja w Wałbrzychu, zwłaszcza kierunki takie jak weterynaria czy związane z kosmetyką.

Męską część można było spotkać np. przy stoisku Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, Policji czy Centrum Kształcenia Zawodowego – tu zainteresowaniem cieszył się np. kierunek mechanik samochodowy.

Nowością podczas świebodzickich targów był quiz poświęcony przedsiębiorczości, przygotowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Świebodzicach.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Świebodzicach oraz Powiatowy Urząd Pracy Filia w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group