Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pomoc wciąż płynie

Wtorek, 15 marca 2022, 11:37
Autor: red
Świebodzice: Pomoc wciąż płynie
Fot. UM Świebodzice
Zespół ds. uchodźców z Ukrainy podejmuje intensywne prace mające na celu udzielenie pomocy obywatelom Ukrainy. Akcja pomocowa w Świebodzicach przebiega bardzo sprawnie i jest scentralizowana.

14 marca (poniedziałek) z inicjatywy Burmistrza Miasta Pawła Ozgi oraz Zastępcy Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego zostało zorganizowane w Ratuszu Miejskim na sali posiedzeń kolejne spotkanie podczas, którego omówiono najpilniejsze tematy, jednym z nich jest sprostanie wytycznym Wojewody, które zobowiązał Gminę Świebodzice do zapewnienia 120 miejsc noclegowych.
Gmina Świebodzice dokłada wszelkich starań, aby to zadanie zrealizować. Prowadzone rozmowy podczas posiedzenia zespołu były także okazją do wymiany informacji na temat udzielanej pomocy, tj. zapewnienia najpilniejszych potrzeb obywatelom Ukrainy, m.in. zaopatrzenie ich w żywność, środki chemiczne, sprzęt czy udzielnie pomocy prawnej bądź psychologicznej. Jak już informowaliśmy sytuacja ta cały czas się dynamicznie zmienia, a osób, które przybywają do naszego miasta przybywa.

Ponadto Burmistrz Miasta Paweł Ozga uczestniczy w regularnych wideokonferencjach z Wojewodą, które organizowane są wraz Starostą oraz Włodarzami ościennych miast. Burmistrz przekazuje systematycznie raporty z działań podejmowanych na terenie naszego miasta.

Przypominamy, że nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców. Pomoc jest kierowana do konkretnych osób wg ich potrzeb. Bieżące zapotrzebowanie publikuje na swoich stronach OPS Świebodzice, a także członkowie grupy na portalu Facebook Świebodzice dla Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/5088361677873521/.

Zbiórkę żywności prowadzi OSiR Świebodzice, uprzejmie prosimy o dostarczanie produktów z długim terminem ważności, niewymagających przechowywania w niskich temperaturach.

W soboty i niedziele punktem, do którego można oddawać, dary jest OSiR Świebodzice na ul. Mieszka Starego. W sprawach pilnych należy kontaktować się również z kierownikiem Klubu Senior+ Agatą Koperską, która koordynuje działania pomocowe w naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group