Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pomoc z serca

Wtorek, 1 listopada 2022, 7:08
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Świebodzice: Pomoc z serca
Fot. UM Świebodzice
Sobota w Świebodzicach upłynęła pod znakiem dobrej zabawy, rywalizacji i oczywiście wspólnej pomocy. Sukcesem zakończyła się akcja organizowana przez Klub Sportowy Rekin Świebodzice i OSiR Świebodzice. 29 października na terenie Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach zorganizowana została akcja pod hasłem „Popłyń z nami dla Antosia”.

Na terenie pływalni zorganizowano pływacką sztafetę pomocy dla Antosia. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania dystans 50 metrów stylem dowolnym, a następnie zmieniani byli przez kolejnych uczestników. W sumie przez dwie godziny osiągnięto imponujący wynik powyżej 17 przepłyniętych kilometrów. Także przed Wodnym Centrum Rekreacji nie można było narzekać na nudę. Odbywały się mecze w palanta, w których uczestniczyli przedstawiciele Klubu Sportowego Rekin Świebodzice i MKS Victoria Świebodzice. Można było nabyć ponadto fantastyczne gadżety Rekina i skosztować pysznych ciast przygotowanych przez Klub Kibica Rekin Świebodzice Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostały na rzecz cierpiącego na chorobę serca, dwuletniego Antosia. W sumie podczas dwóch godzin akcji udało się zebrać kwotę ponad pięciu tysięcy złotych.

W imprezie udział wzięli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz Zastępcą Tobiaszem Wysoczańskim, którzy gorąco dopingowali wszystkich biorących udział w zawodach, Prezes Klubu Sportowego Rekin Agnieszka Gielata, Barbara Kościelniak Prezes minionej kadencji. Uczestnicy przepłynęli w sumie 17300 metrów, a w sztafecie wzięło udział 66 osób, w tym licznie reprezentowany klub UKS Alfa Wałbrzych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym charytatywnym wydarzeniu. Podczas akcji sprzedano kilkadziesiąt ciast, gadżety klubowe oraz inne pyszności. Stoisko było przygotowane i prowadzone przez rodziców z Klubu Kibica KS Rekin Świebodzice. KS Rekin dziękuje za pomoc w zabezpieczeniu medycznym Pani Małgorzacie Białej oraz ratownikom WOPR. Podziękowanie również dla konferansjera Mateusza Dzień vel Rakoczy, OSiR-u Świebodzice za udostępnienie obiektu, sprzętu nagłaśniającego oraz terenu przed pływalnią, jak również dla firm Conceptpro oraz Centrum Pucharowego Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group