Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1263
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pomoce dydaktyczne

Środa, 5 sierpnia 2020, 15:16
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 9:18
Autor: red
Świebodzice: Pomoce dydaktyczne
Fot. UM Świebodzice
Nowe pomoce dydaktyczne w Szkole Podstawowej nr 4 w Świebodzicach.

Gmina Świebodzice otrzymała środki finansowe z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie: 46 677,00 zł na wyposażenie w pomoce dydaktyczne, niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych. Pomoce dydaktyczne w ramach przyznanej dotacji zostały zakupione do Szkoły Podstawowej 4.

Dofinansowanie obejmuje wyposażenie w pomoce dydaktyczne przedmiotów przyrodniczych tj. biologia, geografia, chemia i fizyka.

Zakupione zostały pomoce multimedialne - laptop, projektor, ekran interaktywny oraz programy multimedialne. Dla uatrakcyjnienia lekcji geografii zakupiono mapy, globusy, modele geograficzne, modele demonstracyjne, makiety, urządzenia do pomiarów.

Z kolei do pracowni biologicznej całą gamę modeli oraz szkieletów roślin, zwierząt, człowieka, fantom do resuscytacji, mikroskopy oraz preparaty do doświadczeń. Z myślą o lekcjach chemii zaopatrzono SP 4 w modele i zestawy do chemii organicznej i nieorganicznej. Od września lekcje fizyki także będą ciekawsze, gdyż SP nr 4 wzbogaciła się o zestawy do przeprowadzania doświadczeń w obszarze elektryczności, światła, optyki, pola magnetycznego oraz urządzenia do wykonywania pomiarów. Zakupione modele, urządzenia i zestawy eksperymentalne uatrakcyjniono o kolorowe plansze dydaktyczne, które wspierają proces zapamiętywania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group