Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomysł na bezpieczne przerwy w szkole

Środa, 12 grudnia 2012, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: red.
Świdnica: Pomysł na bezpieczne przerwy w szkole
Fot. użyczone
W Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy przerwy międzylekcyjne uczniowie spędzają w atrakcyjny sposób bawiąc się ze sobą i jednocześnie kształtując właściwe zachowania w grupie. Od ubiegłego roku na szkolnych korytarzach zorganizowano kąciki gier stolikowych. Zakupiono różnorodne zestawy gier, które umilają czas wolny dzieciom.

Korzystający z gier uczą się właściwej komunikacji interpersonalnej, zgodnej z zasadami fair play rywalizacji. Najważniejsze jest jednak to, że tak spędzane przez dzieci przerwy sprzyjają poczuciu ich bezpieczeństwa w szkole. Ilość wypadków do jakich dochodzi w placówce jest znikoma. Poprawił się stan bezpieczeństwa. Chcąc wyjść naprzeciw kolejnym oczekiwaniom dzieci w ubiegłym tygodniu zakupione zostały na wszystkie piętra zestawy „Piłkarzyków”. Nowe gry spotkały się z tak dużym zainteresowaniem dzieci, że podjęto decyzję o kupnie kolejnych, aby większa ilość uczniów mogła się bawić.

Okazuje się, że warto pytać najmłodszych o ciekawe pomysły. Mają ich mnóstwo, a ich zastosowanie w praktyce w przypadku „Szóstki” okazało się niezwykle skuteczne w dążeniu do celu, jakim jest bezpieczna szkoła.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group