Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomysły mieszkańców na skwer przy ul. Franciszkańskiej do analizy

Sobota, 19 stycznia 2013, 0:14
Aktualizacja: 0:15
Autor: red.
Świdnica: Pomysły mieszkańców na skwer przy ul. Franciszkańskiej do analizy
Fot. archiwum
Siedem osób, w tym fundacja ze Świdnicy, mieszkaniec Głuszycy, a nawet świdniczanin obecnie przebywający w Niemczech zgłosiło swoje pomysły na to, co powinno ozdobić skwer przy ul. Franciszkańskiej. Przebudowa placu w sąsiedztwie Miejskiej Biblioteki Publicznej trwa.

Pomysły są różnorodne i cieszę się, że mieszkańcy Świdnicy, ale nie tylko samego miasta odpowiedzieli na nasz apel. W poniedziałek chcemy spotkać się z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej i redakcji „Wiadomości Świdnickich, by ocenić złożone propozycje. Rozważymy, które z nich będą możliwe do wykorzystania – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Co proponują świdniczanie? Umieszczenie w centrum placu m. in. kuli ziemskiej z napisami, pływającej kuli granitowej, zegara słonecznego z granitu, dużych szachów, skrzyni, na której leżą książki, dzików, otwartej księgi, czy też ścieżki wiedzy imitujące papirus.

Konsultacje społeczne w ramach akcji „Giełda pomysłów” miały związek z poszukiwaniem pomysłu na to jaka rzeźba lub inny element małej architektury powinien ozdobić centralne miejsce remontowanego skweru przy ul. Franciszkańskiej. W samym sercu placu przewidziano miejsce na „Skrzynię Pamięci Świdniczan”. Ma ona na celu przekazanie przyszłym pokoleniom „wiadomości” od współcześnie żyjących świdniczan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group