Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1162
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pomysły Żarowa na rozwój

Czwartek, 22 lipca 2021, 7:35
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Żarów: Pomysły Żarowa na rozwój
Fot. UM Żarów
Do 30 lipca 2021r. samorządy w Polsce mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w ramach pilotażu Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

- Jest to program, który ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków. Samorządy dostaną od 80 do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, gospodarowanie odpadami, budowę lub modernizację infrastruktury drogowej czy rewitalizację obszarów miejskich. Każda gmina może złożyć 3 wnioski w ramach pierwszego naboru – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Gmina Żarów będzie brała udział w programie i złoży 3 wnioski na następujące zadania inwestycyjne:

1. Budowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Żarów – wniosek na kwotę 18 mln zł

W założeniach wniosek obejmie swoim zakresem wykonanie wszystkich dróg w mieście, które obecnie nie są wykonane w nawierzchni asfaltowej. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców, co wpłynie na rozwój społeczno-gospodarczy naszego miasta.

2. Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów – wniosek na kwotę 5 mln zł

Przedmiotem projektu jest zrewitalizowanie pod kątem wizualnym i funkcjonalnym zabytkowego parku miejskiego oraz terenu stawu przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie. Zakres obejmuje remont i przebudowę ścieżek parku, poprzez ich uporządkowanie, w celu komunikacji poszczególnych części parku, uporządkowanie zieleni wraz z wykonaniem nowych nasadzeń oraz wykonaniem elementów małej architektury. Teren stawu w Żarowie również się zmieni, w ramach projektu planowane jest wykonanie nowych ciągów komunikacyjnych, rewitalizacja zieleni, montaż elementów małej architektury, a także wykonanie stref relaksu.

3. Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Mikoszowa, Przyłęgów i Kruków w Gminie Żarów - wniosek na kwotę 27 mln zł

Przedmiotem projektu jest budowa kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej wraz z siecią wodociągową w Mikoszowej, Przyłęgowie i Krukowie. Planowane jest również wykonanie zbiornika wody pitnej i zabezpieczenia przeciwpożarowego na terenie gminy Żarów z budynkiem technicznym na „Krukowskiej Górze”. Zasadniczym celem projektu jest uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy Żarów. Projekt przyczyni się do efektywnego zarządzania coraz bardziej ograniczonymi zasobami wodnymi oraz poprawę ich jakości poprzez ograniczenie zrzutów nieoczyszczonych ścieków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group