Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wirki: Ponad 10 tysięcy dla Szymona

Niedziela, 10 maja 2015, 12:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: red.
Wirki: Ponad 10 tysięcy dla Szymona
Fot. użyczone
Wielkim sukcesem zakończył się zorganizowany 2 maja w Wirkach Festyn Charytatywny. Organizatorzy zebrali aż 10.800 zł. Wszystkie fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie 6–letniego Szymona.

Pomysłodawcami festynu byli animatorka Małgorzata Michułka (Tąpadła), Łukasz Bilicki (Wirki), sołtys Wirek Teresa Michalak oraz wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. – Ten festyn nie mógłby się odbyć bez udziału ludzi dobrej woli i sponsorów, którzy czynnie włączyli się w przygotowania do niego – mówi Małgorzata Michułka. Liczba ciast przygotowanych przez lokalne gospodynie była ogromna. Każdego z nich, podobnie jak innych smakowitych potraw przygotowanych przez lokalną społeczność, można było skosztować płacąc festynową walutą – wiruskami, dostępną w zaaranżowanym na boisku specjalnym „kantorze”.

Dla uczestników zorganizowano wiele atrakcji – zawody strongman, licytację, loterię, pokaz straży pożarnej i mecz Akademii Piłkarskiej, a królowało pyszne swojskie jadło.

Festyn miał charakter charytatywny, a wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla Szymona z Wirek chorego na prawostronne porażenie mózgowe. Szymon jest uczniem zerówki w Szkole Podstawowej w Marcinowicach.

– Chcę bardzo podziękować panu wójtowi, którego wsparcie było nieocenione – mówi Małgorzata Michułka.

– Cieszę się, że mieszkańcy wychodzą z takimi inicjatywami i w miarę możliwości każdą z nich będę wspierał – mówi wójt Władysław Gołębiowski. – W Wirkach to pierwsza integracyjna impreza od wielu lat. Ogromna frekwencja i bardzo wysokie wyniki prowadzonej zbiórki świadczą o tym, że mieszkańcom potrzebne są takie wydarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group