Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ponad 11 litrów dla Doroty

Czwartek, 28 lipca 2011, 16:37
Aktualizacja: 18:15
Autor: GrA
Świdnica: Ponad 11 litrów dla Doroty
Fot. Agnieszka Gryc
Tyle krwi udało się zebrać podczas dzisiejszej zbiórki krwi w świdnickiej Przychodni „Ars–Medica”. Krew była pilnie potrzebna do przeprowadzenia operacji 24–letniej Doroty.

Dzięki dobremu sercu świdniczan 1 sierpnia 24-letnia Dorota zostanie poddana skomplikowanej operacji. Podczas dzisiejszej zbiórki krwi udało się zebrać 11, 700 litra krwi. W sumie zarejestrowało się dziś 29 dawców, 26 oddało krew.

- Dzięki wielkie, że byliście dzisiaj tam razem z nami i pomogliście zebrać ten jakże ważny życiodajny lek. Pamiętajcie drodzy krwiodawcy, że krwi nie da się wyprodukować i tylko dzięki waszej pomocy możemy uratować komuś życie – Razem możemy więcej !! Krew to tylko jeden z trzech życiodajnych leków jaki człowiek posiada w swoim organizmie – mówi Rafał Klemczak, prezes świdnickiego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia”.

Podczas dzisiejszej zbiórki u jednego z potencjalnych krwiodawców wykryto wirusa. Oddawanie krwi to bowiem nie tylko spełnienia dobrego uczynku na rzecz potrzebujących, ale także możliwość dokładnego przebadania się. - Dzięki naszym zbiórką udało się wychwycić osobę zarażoną wirusem, która była tego w pełni nieświadoma. Dzięki nam Pan, który jest zarażony aktualnie przebywa pod opieką lekarską, gdzie jest poddawany specjalistycznym badaniom. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wyeliminowania szkodliwego wirusa z organizmu pacjenta. Wszystko jest to możliwe dzięki wczesnemu wychwyceniu „intruza” – tłumaczy Rafał Klemczak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group