Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ponad 200 kg karmy dla Gilowa od Świebodzic

Środa, 22 listopada 2017, 9:45
Aktualizacja: 10:48
Autor: red
Świebodzice: Ponad 200 kg karmy dla Gilowa od Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Tyle przysmaków zawieźliśmy do Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Gilowie.

To malutki ośrodek, zajmujący się opieką nad maksymalnie 30 psami. Trafiają tu także niechciane albo bezpańskie zwierzęta z terenu Świebodzic, bo gmina ma podpisaną umowę z ośrodkiem na przyjmowanie porzuconych czworonogów.

Prezent od Urzędu Miejskiego w Świebodzicach bardzo ucieszył właścicieli schroniska. – Wystarczy nam na długo, bardzo dziękujemy za takie wsparcie w imieniu wszystkich naszych podopiecznych – mówił Robert Bienias, kierownik ośrodka.

Prezent to efekt zbiórki, jaką prowadziliśmy wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową Integracyjną w Cierniach. Placówka zorganizowała akcję i zaprosiła do udziału w niej wiele instytucji, szkoły, także świebodzicki magistrat. My zebraliśmy około 55 kg, szkoła w sumie 930
kg. Karmy wystarczyło do podziału na kilka placówek.

Porzucone psiaki z terenu miasta, zanim pojadą do Gilowa, przebywają w lecznicy weterynaryjnej w Strzegomiu. Tam są badane, dochodzą do siebie, a urząd stara się znaleźć im nowy dom za pośrednictwem mediów społecznościowych i gazety miejskiej. W wielu przypadkach się to udaje. Kiedy jednak nie znajdzie się nikt, kto chce przygarnąć czworonoga, trafia on właśnie do Gilowa. Jest tam obecnie sporo starszych psów, w przypadku których adopcje są najtrudniejsze. Ale psiaki mają bardzo dobrą opiekę, duży wybieg i oddanych opiekunów oraz wolontariuszy, którzy wyprowadzają je na spacer.

Mamy nadzieję, że pokaźne zapasy karmy pozwolą im przetrwać zimę w dobrej kondycji. Dziękujemy szkole za przekazanie dla Gilowa dodatkowej porcji smakołyków!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group