Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Ponad 340 tyś zł dla oddziałów przedszkolnych w gminie Marcinowice

Niedziela, 16 lutego 2014, 16:45
Aktualizacja: 16:49
Autor: red.
Już w marcu zostaną ogłoszone przetargi na doposażenie czterech oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Szkole Podstawowej w Strzelcach i Marcinowicach. Edukacja przedszkolna nadal wymaga szczególnego wsparcia w związku z czym gmina Marcinowice już po raz kolejny sięga po pieniące z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zakres wsparcia udzielanego w ramach projektów systemowych obejmuje następujące zadania: organizacja placu zabaw, dostosowanie pomieszczeń, wyposażenie. W październiku 2013 roku wspólnie z dyrektorami szkół oszacowano łączne potrzeby oddziałów przedszkolnych, którym organem prowadzącym jest wójt gminy Marcinowie. W związku z czym w ramach projektu zaplanowano zakupienie wyposażenia do 4 oddziałów przedszkolnych tj. komputery, tablice interaktywne, zabawki, pomoce dydaktyczne, materiały papiernicze. Przewidziano również zakup wyposażenia do kuchni oraz toalet dla najmłodszych.

Obecne place zabaw zostaną doposażone w dodatkowe elementy. W trosce o najmłodszych mieszkańców gminy zostanie położona bezpieczna nawierzchnia na placach zabaw znajdujących się przy szkołach. Wartość całego zadania opiewa na kwotę ponad 340 tyś. zł. Pozyskane środki dla oddziałów przedszkolnych znajdujących się na terenie gminy znacznie wpłyną na jakość zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzonych w szkołach podstawowych. - Naszym marzeniem jest jednak, aby na terenie gminy Marcinowice powstało profesjonalne przedszkole. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Poddziałania 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”. Całość zostanie sfinansowana ze środków UE – czytamy na stronie Urzędu Gminy Marcinowice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group