Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Ponad 60 procent skontrolowanych pojazdów przekroczyło dozwoloną prędkość

Piątek, 26 września 2014, 7:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: red.
Dolny Śląsk: Ponad 60 procent skontrolowanych pojazdów przekroczyło dozwoloną prędkość
Fot. KWP Wrocław
Kierowcy nadal jeżdżą za szybko. To wnioski płynące z efektów policyjnych działań kontrolnych, przeprowadzonych kilka dni temu na terenie Dolnego Śląska, w ramach akcji „PRĘDKOŚĆ”. Okazuje się, że w przypadku ponad 60 procent skontrolowanych pojazdów, ich kierowcy nie dostosowali prędkości do obowiązujących w tym zakresie przepisów, a co za tym idzie względów bezpieczeństwa.

19 września br. policjanci ruchu drogowego przeprowadzili a dolnośląskich drogach wzmożone działania prewencyjno - kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze w trakcie trwania akcji sprawdzali m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas prowadzonej akcji, patrole policyjne współpracowały też z innymi służbami. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych.

Funkcjonariusze prowadzili pomiary szczególnie w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń. Podczas działań, policjanci skontrolowali łącznie 1782 pojazdy. W 1092 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili przekroczenie prędkości, dozwolonej na danym odcinku drogi.

Pamiętajmy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group