Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ponad 7 milionów na Park Młodzieżowy

Czwartek, 27 września 2018, 15:47
Aktualizacja: 15:50
Autor: red
Świdnica: Ponad 7 milionów na Park Młodzieżowy
Fot. UM Świdnica
7 milionów 830 tysięcy złotych Świdnica otrzyma na rewitalizację Parku Młodzieżowego. Będzie to już kolejne zielone miejsce, po Ogrodzie Różanym, Parku Centralnym i Parku Sikorskiego, które doczeka się gruntownej modernizacji. Dofinansowanie pochodzić będzie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ze względu na sprawną i zgodną z założeniami realizację trzech wspomnianych projektów miasto otrzymało propozycję od prowadzących program operacyjny do dalszej współpracy oraz zachętę do aplikowania o kolejne środki. Wniosek został już pozytywnie zaopiniowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ma również wstępne zapewnienie dofinansowania z Ministerstwa Środowiska.
- Spełniły się nasze oczekiwania i pragnienia, bowiem chcieliśmy zamknąć cały projekt rewitalizacji parków na terenie miasta. Zostawał ostatni – Park Młodzieżowy. Dzięki temu, przestrzeń zielona w mieście, tak dla nas ważna zostanie prawie całkowicie zrewitalizowana, a mieszkańcy otrzymają to, czego od dawna się domagali, czyli odbudowaną wieżyczkę, która dla wielu wiąże się z różnymi romantycznymi wspomnieniami – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska

Koszt rewitalizacji Parku Młodzieżowego, według złożonego projektu, to prawie 9 milionów 900 tys. złotych. Inwestycja obejmie całą powierzchnię, czyli około 11 hektarów. Przygotowana koncepcja zieleni zakłada odtworzenie cennego historycznego i przyrodniczego układu kompozycyjnego. Zachowany ma zostać leśny charakter parku, pojawią się nowe nasadzenia drzew i krzewów. W planach jest również utworzenie polany wypoczynkowej.

Oddzielnym zadaniem, które chce zrealizować Urząd Miejski jest odbudowanie słynnej wieżyczki i fontanny, co niestety według założeń POIŚ nie może zostać dofinansowane. Miasto chce jednak wykonać tę część zadania na własny koszt.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group