Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ponad 8 kilometrów ścieżek rowerowych oddanych do użytku

Wtorek, 13 listopada 2018, 9:10
Aktualizacja: 10:13
Autor: red
Żarów: Ponad 8 kilometrów ścieżek rowerowych oddanych do użytku
Fot. UM Żarów
Do użytku mieszkańców zostały oddane już kilka miesięcy temu. Nowe ścieżki rowerowe, które powstały na terenie Żarowa w poniedziałek, 12 listopada oficjalnie udostępniono miłośnikom jazdy na rowerze.

Imprezie towarzyszył rajd rowerowy na zakończenie sezonu rowerowego, który zorganizowało Żarowskie Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów". Chętnych na wspólną przejażdżkę rowerową nie brakowało, a na mecie na wszystkich uczestników czekała pyszna grochówka przygotowana przez Martę Marczyńską oraz kiełbaski z ogniska.
- Przejazd rowerami na wyznaczonej trasie, która wiodła wzdłuż nowych ścieżek rowerowych rozpoczął się o godz. 14.00 na żarowskim targowisku. 11-kilometrowy odcinek prowadził przez strefę ekonomiczną, Mrowiny, Kalno i Bożanów. Wspaniała pogoda zachęciła naszych mieszkańców do udziału w tej okolicznościowej imprezie, w której nie brakowało zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zachęcam do korzystania ze ścieżek rowerowych w Żarowie i bezpiecznych przejazdów po mieście. Wszystkie nowe drogi dla rowerzystów zostały już prawidłowo oznakowane i mam nadzieję, że będą służyć rowerzystom - mówił burmistrz Leszek Michalak.

W symbolicznym otwarciu ścieżek rowerowych, które wybudowane zostały w naszym mieście, w ramach dużego zadania unijnego, wzięło udział wielu zainteresowanych mieszkańców. W rowerowym peletonie pojechali samorządowcy, radni Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie, członkowie Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów", seniorzy, uczniowie szkół, a także mieszkańcy miasta, którzy na rajd przyjechali z dziećmi. Imprezę zorganizowali przedstawiciele Żarowskiego Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów", Urzędu Miejskiego w Żarowie, a w jej przygotowanie zaangażowała się również radna Iwona Nieradka. Ponadto, każdy uczestnik przejazdu otrzymał także ledowe lampki na rower.

Ścieżki rowerowe otwierali burmistrz Leszek Michalak, członkowie Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" Michał Sobczyński i Zbigniew Wasik oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu. Burmistrz Leszek Michalak otrzymał także kartę Honorowego Członka Stowarzyszenia, którą przekazał na jego ręce prezes Michał Sobczyński.

Wszystkie drogi dla rowerzystów powstały w ramach projektu: "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów". Wartość zadania to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group