Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 715
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Ponad milion złotych na wspólny projekt edukacyjny

Wtorek, 30 października 2018, 13:56
Autor: red
Świdnica/Region: Ponad milion złotych na wspólny projekt edukacyjny
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
"Międzypowiatowa droga po sukces" to projekt, który obejmie wsparciem 3 szkoły ogólnokształcące – II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy, Zespół Szkół Alternatywnych z Kłodzka i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

Projekt, na łączną kwotę 1 294 379,61 zł przewiduje zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia, wyjazdy edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli, targi edukacyjne oraz zakup doposażenia do szkół.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w zajęciach specjalistycznych organizowanych na uczelniach wyższych, w wyjazdach do Konsulatu Generalnego Niemiec, a także będzie mogła skorzystać z zajęć z języka niemieckiego prowadzonych przez nativ speakerów w Fundacji "Krzyżowa". Młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach z pedagogiem oraz doradcą zawodowym. Projekt zakłada realizację kilku celów: wzrost kompetencji kluczowych, w tym cyfrowych, wzrost kompetencji społecznych uczniów, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, poprawę efektywności nauczania przez doposażenie szkół w sprzęty do pracowni specjalistycznych. "Do świdnickiego liceum kupimy m.in. mikrofony, system wystawienniczy, laptopy" - mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy. Autorka projektu, Aleksandra Królak - Wąsowicz, podkreśla horyzontalny charakter projektu: "projekt zakłada współpracę II LO w Świdnicy i dwiema szkołami z Kłodzka.

Wspólnie realizowane będą targi edukacyjne. Zakładana jest także wymiana doświadczeń i metod pracy między nauczycielami ze Świdnicy i Kłodzka." Projekt "Międzypowiatowa droga po sukces" współfinansowany jest ze środków UE w ramach RPO Dolny Śląsk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group